„První poločasy máme dlouhodobě špatné. Na toto téma jsme se s hráči bavili. Myslel jsem si, že to bude jiné, ale opak byl pravdou. Proti Frenštátu jsme začali hrozně,“ kroutil hlavou trenér Bruntálu Martin Kotala. „Dělali jsme chybu za chybou a soupeř nás za to trestal. Góly jsme mu darovali, jako na zlatém podnose,“ pokračoval domácí stratég. Když ve 45. minutě dával Patrik Halda na 0:3, byli Bruntálští zralí na ručník. „První poločas nám vyšel po všech stránkách. Bruntál jsme přehrávali. Byli jsme lepší na míči a dávali góly,“ pochvaloval si kouč Beskydu. „Vypadalo to na výhru pět, šest nula,“ doplnil David Kobylík. „Naše chyby byly místy žákovského charakteru,“ řekl ještě k úvodnímu dějství domácí stratég.

Basketbaloví a fotbaloví fanoušci Opavy v akci
Najděte se na tribunách: Opavští basketbaloví a fotbaloví fanoušci ve varu

Ve druhém poločase se čekalo, že spanilá jízda Frenštátu bude mít pokračování. Ale opak byl pravdou. Po hodině hry vstřelil gól naděje Rončák. V 73. minutě ukázal svou fotbalovou chytrost Urban, který se trefil z trestného kopu. „Najedou jsme se zvedli. Dařilo se nám Frenštát přehrávat. Za stavu 2:3 jsme vycítili šanci s výsledkem něco udělat,“ řekl Martin Kotala. Minutu před koncem byl ve vápně faulován Galus a sudí Habermann nařídil pokutový kop. Míč si vzal Kušnír po vzoru Antonína Panenky vyrovnal. „Byly to nervy. Ale máme bod. Pro nás je z kategorie zlatých. Pokud budeme hrát jako ve druhém poločase, výsledky se dostaví,“ je si jistý Martin Kotala.

„Obrovské zklamání. Tenhle výsledek jde zamnou. Špatně jsem střídal,“ sypal si popel na hlavou kouč Frenštátu David Kobylík. „Ve druhém poločase jsme úplně odpadli a Bruntál zaslouženě vyrovnal. Stejně jako hráči jsem si i já myslel, že ve druhém poločase se nemůže nic stát, a to byla chyba,“ zakončil David Kobylík.

Bruntál – Frenštát 3:3 (0:3)
Branky: 63. Rončák, 73. Urban, 89. Kušnír (penalta) – 4. Fojtík, 16. a 45. Halda. Rozhodčí: Habermann – Brázdil. Slabý. ŽK: Pawlita, Rončák – Málek, Pokorný. Siedlok, Bányácski, Halda. Diváci: 250.
Bruntál: Studený – Galus, Kušnír, Vojtík, Chudý (46. Švancer)  – Schwarz, Blažek (64. Pawlita), Hapka (32. Ostrák. 46. Rončák), Urban, Knapp – Šindler. Trenér: Martin Kotala.
Frenštát pod Radhoštěm: Málek – Pokorný, Bányácski, Dudek, Buchlovský (59. Corriero) – Siedlok (84. Žitnik), Fojtík (60. Walder), Bzirský, Halda – Packo (59. Sobota), Baran. Trenér: David Kobylík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...