Slavoj Olympia vstoupil do utkání nejlépe, jak mohl – do vedení jej poslal už po šesti minutách po standartce Hrabovský. „K vidění bylo na obou stranách hodně standartek, naštěstí je lépe sehráli my a do vedení nás hlavičkou brzy poslal Hrabovský,“ pochvaloval si trenér Bruntálu Antonín Mura.

„První poločas se odehrával stylem nahoru – dolů. Branek jsme ale v první půli mohli přidat ještě více, v první půli spálili velké příležitosti Adamovský a následně Hrabovský. Především šance druhého jmenovaného mě mrzí. Snažil se přehodit brankáře, ale bohužel mu to nevyšlo,“ mrzelo bruntálského lodivoda.

Ve druhém poločase šel brzy Bruntál do dvoubrankového trháku, když se již ve 49. minutě prosadil po další standartní situaci Lavrovič. „Od gólu na 2:0 jsme hráli přesně to, co jsme potřebovali. Hosté sice drželi míč na kopačkách, my jsme se ale snažili hrozit z protiútoků a Bohumín se do vážnější šance nedostal,“ vykládal spokojený kouč Slavoje Olympia Antonín Mura, jehož mužstvo už téměř dva a půl roku doma nenašlo přemožitele.

BRUNTÁL – BOHUMÍN 2:0 (1:0)
Branky: 6. Hrabovský, 49. Lavrovič. Rozhodčí: Kostelník – Kotala, Žurovec. ŽK: Hrabovský, Lavrovič – Poštulka, Hanus. Diváci: 420.

Bruntál: Jaška – Krajčovič, Dohnálek, Galus, Vitoul – Lavrovič, Kyselý, Urban (80. Orság), Adamovský (89. Zetek), Hrabovský (87. Vojtík) – Kovařík. Trenér: Antonín Mura.

Chalupa Tomáš