Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se po dvaceti minutách ujali vedení gólem z penalty, kterou proměnil Ťok. Odpověď na sebe ovšem dlouho čekat.

„Podobně jako ve středu se krásně trefil ze standartky Dydowicz,“ komentoval jedinou branku Rýmařova Milan Furik. To bylo ze strany Jiskry všechno. Pak už se totiž prosazovali jen Uherskobrodští – druhou branku vedení hostům vrátil Chwascz, klid jim pak svou druhou brankou v zápase dodal Ťok.

„Chtěli jsme potvrdit tři body z Velkého Meziříčí, ale bohužel. Pravda je taková, že jsme byli horším celkem a Uherský Brod vyhrál zaslouženě,“ řekl kouč Jiskry Furik a vzápětí ještě dodal:

„Soupeř nás předčil nasazením, navíc podmínky nebyly úplně jednoduché, byla velká zima a sněžilo. Kvůli tomu se fotbal hrál hlavně vzduchem, což vyhovovalo Uherskému Brodu, který má urostlejší fotbalisty. Byl to spíš takový boj.“

Furik si nemyslí, že jeho svěřenci mohli být unaveni po středeční dohrávce. „Myslím si, že to nehrálo roli. Kluci musí být nachystáni na každý zápas. Prostě jsme dnes nehráli dobře,“ nehledal rýmařovský kouč výmluvy.

RÝMAŘOV – UHERSKÝ BROD 1:3 (1:1)
Branky: 25. Dydowicz – 20. z pen. a 57. Ťok, 48. Chwascz. Rozhodčí: Mikeska – Zaoral, Černý. ŽK: Blanař. Diváci: 144.

Rýmařov: Kameník – Patrik Kundrátek (73. Němec), Kocúr, Kolísek, Michal Furik (52. Hleba) – Lukáš Kundrátek, Navrátil, Tilkeridis, Dydowicz – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik.

TOMÁŠ CHALUPA