Kouč Rýmařova Milan Furik ale hned po zápase upozorňoval na to, že zápas nebyl tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. „Je potěšující, že jsme vyhráli potřetí za sebou. Vypadá to, že se rodilo lehce, ale bylo tomu přesně naopak. Šli jsme sice brzy do vedení, ale pak nás nad vodou držel výborně chytající Kameník,“ řekl.

O tom, že tři body zůstanou v Rýmařově, rozhodl už první poločas. Nejdříve se dvakrát trefil Navrátil, další trefu přidal Šupák. „Navrátil nás poslal v sedmé minutě do vedení, ovšem soupeř kousal. Hrál se otevřený fotbal, my jsme všechny chyby soupeře trestali, na druhé straně náš brankář chytil minimálně čtyři tutovky, navíc Otrokovice v obou poločasech trefily tyčku,“ upozorňoval Furik.

Ve druhé půli se ještě domácí fanoušci dočkali dvou branek. Svou druhou branku v utkání přidal z penalty Šupák, definitivní podobu výsledku stanovil Dydowicz. „Po čtvrté brance už tempo hry výrazně opadlo a už se spíše jen dohrávalo,“.

Jiskra se tři kola před koncem dostala na metu třiceti bodů a udělala tak výrazný krok k záchraně. „Ještě ale zachráněni zdaleka nejsme. Vypadá to totiž, že budou padat čtyři mužstva. Loni nestačilo 32 bodů, letos tomu asi nebude jinak. V posledních třech kolech toho musíme uhrát co nejvíce,“ velí rýmařovský stratég.

Ilustrační foto.
Krnov vyšel v Těšíně na prázdno

RÝMAŘOV – OTROKOVICE 5:0 (3:0).
Branky: 7. a 25. Navrátil, 33. a 69. z pen. Šupák, 89. Dydowicz.
Rozhodčí: Denev – Vostrejž, Černoevič.
Bez ŽK.
Diváci: 211.

Rýmařov: Kameník – Patrik Kundrátek, Kocúr, Kolísek (83. Němec), Hleba (54. Tilkeridis) – Dydowicz, Michal Furik, Jiří Furik, Lukáš Kundrátek – Navrátil, Šupák. Trenér: Milan Furik.

Chalupa Tomáš