„Na derby přišlo hodně diváků, a vytvořili pěknou atmosféru, takže jsme je nechtěli zklamat,“ řekl úvodem kouč Krnova Gustav Santarius.

„První poločas byl vyrovnaný. Hosté šli brzy do vedení po naší chybě, kdy nám míč proletěl celou šestnáctkou a nejmenší hráč na hřišti, Holčák se prosadil hlavou,“ pokračoval šéf krnovské lavičky. Jeho svěřenci ale dokázali hned o šest minut odpovědět zásluhou Mrukvii.

„Náš gól byl podobný. Ze strany přišel přetažený centr na zadní tyč a Mrukvia zakončoval úplně sám a vyrovnal,“ dodal.

Wembley, 22. března 2019. Snímek od fanoušků z Kobeřic.
Podívejte se, jak jste fandili ve Wembley. Pošlete nám i fotky z boje s Brazílií

Ve druhé půli byly mírně aktivnější Kovohutě, Santarius tak podle svých slov bod bere. „Ve druhém poločase byla Břidličná častěji u míče a byli lepší, dokonce si vytvořili tři loženky. Jednou dali tyčku, v poslední minutě dokonce šli sami na branku, ale podržel nás brankář Petr. Bod tak nakonec musíme brát,“ zakončil krnovský stratég.

To záložník Břidličné Marcel Cudrák s bodem příliš spokojen nebyl. „Rychle jsme šli do vedení, ale pak jsme si za pět minut nechali dát úplně zbytečnou branku,“ řekl k úvodu zápasu a dodal: „Zbytek poločasu už pak tak zajímavý nebyl, hra se odehrávala hlavně mezi šestnáctkami.“

Druhá půle se podle slov Cudráka odehrávala v režii Kovohutí. „Byli jsme lepší, dokonce dal Holčák branku, ale rozhodčí ji kvůli údajnému faulu neuznali. Pak jsem mohl na konci sám rozhodnout, ale v samostatném úniku mě vychytal Petr. Je to pro nás ztráta dvou bodů,“ uzavřel.

Krnov – Břidličná 1:1 (1:1)

Branky: 12. Mrukvia – 6. Holčák. Rozhodčí: Kret – Picmaus, Smetana. Žluté karty: Havlíček, Mrukvia – Ondra. Diváci: 480.

Krnov: Petr – Pokorný, Houdek, Ostrák, Sabo (5. Mrukvia) - Hrubý, Tümmler, Šimčík, Strýček (54. Carbol) – Havlíček, Bartoníček. Trenér: Gustav Santarius ml..

Břidličná: Zifčák – Čanecký, Hoffman, Daříček (29. Simichanidis), Furčák – Cudrák, Jiřičný, Ondra, Holčák – Sklenařík, Mohyla (56. Šulák). Trenér: Marian Minich st..