„Stalo se to asi minulý týden. Co mne zarazilo nejvíc, je fakt, že někdo střílel na značku, za kterou je stejným směrem asi sto padesát metrů několik rodinných domků. Podle mne to byla brokovnice,“ uvedl starosta obce Miroslav Šmarda.

Jak dodal, k dalším škodám případně újmě na zdraví, nedošlo. „Podle mne se někdo nudil. Policii jsem to nehlásil, jen majiteli značky, tedy Správě a údržbě silnic," doplnil.

ON-LINE ke koronaviru ZDE

Kdo střílel, se nyní pokusí zjistit policie. „O případu nevíme, ale na základě informací Deníku se jím budeme zabývat. V tuto chvíli nelze o právní kvalifikaci hovořit,“ konstatovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Pokud však policie střelce vypátrá, měl by mu hrozit kvůli nouzovému stravu v zemi vyšší trest.

Karanténa ovlivňuje psychiku

Starosta Šmarda tvrdí, že místní myslivce vylučuje. „Místní myslivecký spolek u nás máme, ale že by to mohl být někdo z nich, to si nemyslím. Lidi, kteří volají na obec, jsou přesvědčeni, že to byl nějaký pomatenec. Vůbec nedomyslel, co mohl způsobit. Úsudek o inteligenci střelce si může udělat každý sám,“ dodal starosta, který o prostřílené značce mluví jako o výjimečné události.

Psycholožka Valéria Kolcunová z Charvátské Nové Vsi tvrdí, že na psychiku lidí se může aktuálně vyhlášená karanténa a dlouhodobý pobyt v uzavřeném prostředí projevit. „Karanténa, ve které nyní žijeme, je zátěžová situace. V takovém stavu se zdůrazňují některé osobnostní rysy, které mohou být i velmi negativní. Například různé formy agrese či výtržnictví,“ naznačila Kolcunová s tím, že právě akce střelce může s pandemií nového typu koronaviru souviset.

Aby se lidé do podobných duševních stavů nedostávali, je podle odbornice důležitý sociální kontakt. „Obecně lze říci, že člověk by měl vnímat své vnitřní pocity. Existují různé psychoterapeutické krizové linky, na které se člověk v případě nouze či potřeby může obrátit. Velmi důležité je mít sociální kontakt třeba i jinou formou. Klidně přes Skype. Neméně důležité je mít stálý denní režim, aby člověk neměl možnost propadat v nadějích. Je také nezbytné mít prostor pro své zájmy a záliby,“ dodala psycholožka.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník