Moderátoři Rádia Čas uvedli mezi jinými i starostu města Františka Strušku a jeho nejbližšího spolupracovníka Václava Morese. Šéfredaktor Bruntálského a krnovského deníku Dalibor Otáhal jim položil celou řadu záludných otázek.

Pro osvěžení vystoupily v programu i děti z pěveckého souboru Rosnička pod vedením Jaroslava Číhala. S překrásným vystoupením španělské samby se blýskly nejmenší děti, svěřenci Mateřské školy Sladovnická pod vedením učitelky Jany Bobkové. Keltik – to byly poutavé šermířské soutěže.

Přišli také sportovci

Dále se ukázali na akci i vytrvalostní plavec Pavel Poljanský a automobilový závodník Jiří Žák, který přivezl s sebou i závodní vůz. S ním vybojoval nedávno čtvrté místo ve Středoevropské rallye, obdobě Rallye Dakar. „Provázely nás mnohé potíže, přesto se nám podařilo dosáhnout tohoto úspěchu,“ vyjádřil se Jiří Žák.

Pavel Poljanský bruntálským obyvatelům slíbil: „Letos se opět pokusím o vytvoření otužileckého rekordu na Kobylím rybníku v Bruntále. Pokus spojím s tradiční akcí Bruntálský krystalek.“

Příjemnými skladbami oblažily uši účastníků zpěvačka Veronika Otáhalová a kytaristka Tereza Dosoudilová. „Zahrály jsme skladby Ráno bylo stejný, Ženy, Sen a Malování,“ vyjádřila se Tereza Dosoudilová.