Jsme přesvědčeni, že setkání s vámi nám může přinést spoustu zajímavých témat, a co především, rádi bychom se zapojili do řešení problémů, které vás trápí. O věcech, které vám, obyvatelům Krnova vadí, budeme diskutovat se starostkou města Renatou Ramazanovou.

Před nedávnem položila naše redakce čtyřiadvaceti lidem otázku, co je ve městě trápí, co jim v Krnově chybí a co by zde chtěli zlepšit. Anketa přinesla spektrum různých přání i řadu konkrétních nápadů. Mezi ty nejzajímavější patří například stálá galerie, centrum pro rodiče, kde by se mohli poučit o správné výchově dětí nebo konzervátorské pracoviště pro krnovské muzeum. Voblasti obchodu se v anketě objevily zajímavé podněty na specializovaný skate-obchod, metal shop, širší nabídku pro zahrádkáře nebo zredukování počtu velkoplošných prodejen.

Mladí Krnované si často stěžují na nedostatečnou nabídku zábavy, zatímco starší si spíš posteskli nad stavem některých komunikací v okrajových částech města a rozviklanými dlaždicemi chodníků. Lidé v produktivním věku se zamýšlí nad pracovními podmínkami či nevyužitými plochami. Řada respondentů by uvítala investice do oblasti sportu a hlavně zaznívají stesky, proč Krnov má víceúčelovou sportovní halu stále jen na papíře. Podobně někteří Krnované vzpomínají na odložený projekt aquacentra a poukazují na zastaralé krnovské koupaliště, u kterého se navíc letos už nedá parkovat. Poblíž koupaliště navíc občas pořádně zasmrdí čistička na Petrovické ulici. Zatímco studie velkorysé přestavby krnovských městských lázní na luxusní aquacentrum leží v šuplíku, krnovské koupaliště zatím stále nemá ani obyčejný tobogán.

O těchto problémech a především o tom, jaké plány zamýšlí radnice s městským koupalištěm, se budeme na pódiu bavit se starostkou Renatou Ramazanovou. To ale neznamená, že budeme řešit jen vážné věci. Chceme se také společně s vámi pobavit. Připraveny budou atrakce pro děti, ukázky prací Červeného kříže, mnohá kulturní vystoupení, občerstvení, soutěž o novou Škodu Fabii a další. K tomu, abyste mohli odjet domů novým vozem značky Škoda, je zapotřebí vyplnit kupon a vhodit jej na akci do výherního auta.

Budete mít také možnost zadat do novin soukromou inzerci se slevou 30 procent nebo si objednat předplatné Deníku a k tomu dostat zajímavý dárek. Na příjemné odpoledne strávené s vámi se těší redakce Bruntálského a krnovského deníku.