Dobroty vyrobené z dýní, vypěstovaných na školní zahradě, tak doplnily například mumie, netopýři nebo čarodějnické klobouky. A že se tohle všechno dalo sníst? Jen se podívejte sami.

Na přípravě dobrot se podíleli nejen členové ekotýmu, ale také jejich maminky a babičky, v neposlední řadě také paní učitelky, paní ředitelka a paní zástupkyně obou stupňů.

Projekt LiStOVáNí ve Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Krnově.
My čteme, vy čtěte, oni čtou. Studenti z Krnova rozjeli několik projektů

S výzdobou tento rok pomohlo nově otevřené zahradní centrum Gardenpolis, které dodalo květiny a dýně. Žáci celé školy si mohli pochutnat například na dýňovém dortu, dýňové bábovce, dýňové polévce, dýňovém punči, dýňových palačinkách s dýňovou marmeládou, dýňových muffinech, dýňových cookies, dýňových lanýžích a na mnoha dalších dobrotách.

Halloweensko-dýňový den na ZŠ Jesenická, Bruntál.Halloweensko-dýňový den na ZŠ Jesenická, Bruntál.Zdroj: Marie Ritnošíková, se souhlasem

To vše doplňovaly mumie z listového těsta, halloweenské perníčky, strašidla z marcipánu, čarodějnické klobouky plněné krémem, čarodějnické tyčinky nebo želé s očima.

Trenér a zakladatel oddílu Šachy Krnov Karel Handlíř byl oceněn u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.
Trenér a zakladatel oddílu Šachy Krnov Karel Handlíř převzal ocenění

Celá akce by se neobešla bez vydatné pomoci paní učitelky Heleny Daňkové a paní asistentky Gabriely Chaloupkové, které spolu s dívkami z osmého ročníku Lilianou Navrátilovou, Julií Čupakovou a Barborou Horákovou skvěle organizovaly práce v kuchyňce.

Marie Ritnošíková,
ZŠ Bruntál, Jesenická 10