Blíží se prázdniny, doba dovolených a výletů. My už jsme na jednom takovém byli.

Doposud jsem nikdy nebyla v zámku, který je vlastně místem hned několika výstav. Takové několik v jednom, ne 2:1 nebo 3:1. Tolik výstav najednou jsme ještě nikdy neabsolvovali a už teď víme, že se sem vrátíme, např. s vnoučaty. Těm se asi bude nejvíce líbit dílo místního kastelána.

Obec Dolní Lomná.
TIP NA VÝLET: Toulky Beskydami aneb Po modré ke skalám v Dolní Lomné

Dne 29. dubna byla slavnostně zahájena turistická sezona na zámku v Linhartovech. Celkem 110 papírových soch z dílny pana Hrubého se zapsalo do České knihy rekordů! Papírové panstvo hraběte Sedlnického plné šlechty, kuchařů, malířů, hudebníků, zbrojnošů, komoří, komtes a dětí, to jsou papírové sochy, které opravdu stojí za zhlédnutí.

Mimo kastelánův Papírový svět je nutno zmínit loutkové divadlo Krnováček, expozici kytar Varhanářské školy z Krnova (dle průvodkyně na kytary zde vyrobené hráli i slavní The Beatles) a také již tradiční a stálou expozici keramiky Jana Kutálka.

Tip na rodinný výlet: Největší výstava národních pohádkových postav a strašidel
Tip na rodinný výlet: Největší výstava národních pohádkových postav a strašidel

Dále mohou návštěvníci obdivovat papírové modely hradů a zámků, expozici Poštovního muzea Praha, expozici broušeného skla nebo modely historických aut. Prostory celého zámku výrazně krášlí jedinečné portréty Růženy Urbanové z Bruntálu, obrazy Ivy Mrázkové z Opavy, ale i obrazy Zdeňky Havránkové. Je třeba zmínit i pana Jiřího Wintera Nepraktu a ostatní.

Zajímavé jsou rovněž fotografie Martina Říhy, který fotil známé osobnosti v pro nás neznámých prostředích. A polská fotografka a zároveň kurátorka výstav Kamila Rosinská zde vystavuje opravdu nádherné fotografie. Možná jsem na něco zapomněla, ale určitě se přijeďte podívat.

Buvol domácí.
Safari expres v Zoo Ostrava vás převeze přímo mezi exotické sudokopytníky

Nezapomeňte, že v zámku je i v létě poměrně chladno. Vezměte si s sebou např. teplý svetr. A po prohlídce si zajeďte třeba do Města Albrechtic, na náměstí je nově otevřené Info i s kavárnou.