Přestože v loňském školním roce 2020/2021 došlo k velkému omezení pořádaných oborových olympiád a soutěží, i tak zaznamenali žáci krnovského gymnázia celou řadu významných úspěchů v krajském, celostátním i mezinárodním měřítku. Jednou z oceněných byla také žákyně krnovského gymnázia Veronika Studničková.

Veronika je všestranně nadanou žákyní, která se zajímá především o biologické vědy. Pravidelně reprezentovala Gymnázium v Krnově v krajských i celostátních olympiádách z biologie a chemie. Opakovaně byla vyhlášena nejlepším biologem týmové soutěže Vědecký čtyřboj pro středoškoláky Moravy. Zúčastnila se soustředění nejlepších mladých biologů pro výběr na EUSO (European Union Science Olympiad). Aktivně se zapojila do tematické dílny „Test života na Marsu“, kterou pořádal Botanický ústav Akademie věd v Třeboni pro nadané středoškolské studenty.

Hlučínská Štěrkovna v jiném než nejznámějším letním kabátě.
OBRAZEM: Hlučínská Štěrkovna v jiném než nejznámějším letním kabátě

Pod vedením pracovníků z Centra polární ekologie pracovala s antarktickými sinicemi a řasami, které jsou velmi dobře přizpůsobeny na kruté podmínky v polárních oblastech a které jim umožňují přežít i v simulovaných podmínkách odpovídajících současnému Marsu. Několikrát byla také vybrána na Letní odborné soustředění mladých chemiků a biologů LOS Běsvina. Účastnila se přednáškových akcí jako např. Pokroky v biologii, Pandemická fluorescenční noc, Krrnoc – Krnovská přednášková noc nebo korespondenčních seminářů – Biozvěst.

Slavnostní vyhlášení a předání cen se z důvodu onemocnění Covid-19 v letošním roce nemohlo uskutečnit. Jelikož Veronika nyní úspěšně studuje lékařskou fakultu na UK v Praze, byla cena předána ředitelem školy Mgr. Vladimírem Schreierem rodičům žákyně. Úspěch je o to cennější, že pro krnovské gymnázium je to již šesté ocenění v posledních osmi letech.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

Mgr. Vladimír Schreier
ředitel školy

Na přání syna jsem udělala 3D perníkový adventní věnec. Když se zvedne vrchní část věnce se svíčky, tak pod ní najdou synové prostor naplněný dobrotami.
FOTO: Adventní čas je tady. Pochlubte se vašim adventním věncem a inspirujte
Vánoční výzdoba v Karviné. Podél hlavní třídy, u obchodního centra Korso, na Masarykově náměstí a všechny tři vánoční stromy.
Kalendář adventních akcí v obcích a městech v Moravskoslezském kraji