Záměr vytvořit hned dva rekordy, se nám podařil, z čehož máme obrovskou radost. Nebyli jsme na to sami. Pomohlo nám 14 mateřských škol, 3 základní školy i samotní návštěvníci akce.

První rekord byl dosažen v počtu 1879 namalovaných smajlíků a druhý rekord v 2100 balónků, nafouknutých za tři a půl hodiny, které vytvořily jeho obraz. Mimo hlavního cíle této akce jsme připravili další zábavný program pro děti i dospělé.

Skvělé bylo pouštění draků v rámci soutěže „Nejvýše létající drak “, jízda na koních, program pro děti, který připravil Spolek Vrbenských přátel. Zatančil nám také dětský taneční soubor Jasmínky a Šeherezádky z Rýmařova.

Hrou a zpěvem nás potěšili žáci ZUŠ Bruntál, pobočka Vrbno pod Pradědem. Děkujeme všem, kteří se na realizaci 2. a 3. zápisu do České knihy rekordů a kuriozit podíleli. Výčet jmen je velký a protože nechceme někoho opomenout, tak si zasloužíte poděkování všichni.

Na spolufinancování projektu se podílelo Město Vrbno pod Pradědem. Děkujeme také za podporu a spolupráci místním podnikatelům i organizacím. Akce byla perfektní, počasí nás podrželo a jak řekl komisař žádné město v České republice nemá 3 zápisy v knize rekordů v tak krátkém časovém úseku jako Vrbno pod Pradědem.

Autor: Maik Stuchlík