Jaro je ve vzduchu, cítí ho nejen lidé, ale i ptáci. Byť v polovině února ještě na mnoha místech republiky nasněžilo, malou čipernou sýkorku to při průzkumné misi nového domova rozhodně nezaskočilo, naopak.

Zdroj: Dana Křenková

Věděli jste, že Sýkorky modřinky v zimním období nocují převážně jednotlivě v dutinách stromů? Tito malí zpěvní ptáčci jsou právě v zimě jedním z nejčastějších hostů krmítek, kde si pochutnávají nejraději na slunečnicových semínkách.

Sýkora modřinka si obhlíží budku k zahnízděníSýkora modřinka si obhlíží budku k zahnízděníZdroj: Dana Křenková

Sýkorku modřinku poznáte snadno. Oproti její kolegyni Sýkorce koňadře je podstatně menší. Délka tělíčka dosahuje okolo 11 až 12 centimetrů. Hlavičku má světle modrou  s bílým lemováním a kolem očí a na krku se táhnou černé pruhy.

Sýkora modřinkaSýkora modřinkaZdroj: Dana Křenková

Fotografka Dana Křenková dokáže zachytit detailně přesné snímky nejrůznějších ptačích druhů. Od maličkých sýkorek, až po vzácnou Straku šedou, která se majestátně rozhlížela po okolí z větve stromu nebo neméně vzácnou Pěnkavu jikavec. Nahlédněte do pestrobarevné fotogalerie a zjistěte, zda určíte všechny ptáky bez nápovědy pod fotografií.

Vrána šedáVrána šedáZdroj: Dana Křenková

Dana Křenková