Vyhlašovatelem a pořadatelem této akce je Regionální sdružení České unie sportu v Bruntále.  Tato akce je finančně podpořena městem Bruntál, městy Krnov, Horní Benešov, Rýmařov, obcí Moravský Kočov a ČUS Praha. Poháry a věcné ceny předával starosta města Bruntál Petr Rys, starosta Krnova Tomáš Hradil, starosta Horního Benešova Pavel König, starosta Rýmařova Luděk Šimko, starosta Moravského Kočova Josef Havlík a předseda RS ČUS Bruntál Ladislav Velebný. O muziku se pak starala hudební skupina 2G band Bruntál Mirka Schuberta.

Vyhlašování moderoval a sportovce představoval a zpovídal manažer RS ČUS Bruntál Jan Urban. O příjemné atmosféře celého večera vypovídá zejména to, že když moderátor Jan Urban zjistil, že koníčkem třináctileté dvojnásobné medailistky z Mistrovství ČR ve stolním tenise Veroniky Mazalové je hra na klavír, vyzval ji, aby něco zahrála. Ta nedala na sobě znát překvapení, zasedla za klávesy hudební skupiny 2G band a zahrála známou píseň „Jazzová etuda“ od Jiřího Traxlera. Následný potlesk nebral konce.

Sportovcům poděkoval za skvělou reprezentaci a popřál za hosty hodně úspěchů v další práci starosta Krnova Tomáš Hradil a předseda RS ČUS Ladislav Velebný. Slavnostní ceremoniál byl ukončen večeří a neformální besedou všech přítomných.

Přehled vyhlášených sportovců:

ŘEPKA Matěj sportovní střelba Astra Bruntál 1. a 2. a 2x 3. MČR

IVANOVOVÁ Katrin box Box club Krnov 1. MČR – repr.ČR

MATUŠKOVÁ Adéla karate Karate DÓ Bruntál 2 x 3. MS, 3. MČR

KOBYLKA Jiří st. motoristický sport RT Mor. Kočov 3. ME, 1. MČR

KRSEK Kryštof sportovní střelba SK Hor. Benešov 1. ME, 2 x 1.MČR

MAZALOVÁ Veronika stolní tenis Olympia Bruntál 2 x 3.MČR, 2.ODM

KOBYLKA Jiří ml. motoristický sport RT Mor. Kočov 3. ME, 5. MČR

ONDRÁŠEK Pavel běh na lyžích SKI Rýmařov. 2. Česká SKI tour

KÖNIGOVÁ Marcela sportovní střelba SK Hor. Benešov 1. MČR, 1x 2.MČR

VAVERKA Lubomír karate Karate DÓ Bruntál 2 x 3 MS, 1. M ČR

KOLEKTIVY

Sportovní střelba Horní Benešov mistři ČR

Kuželky Horní Benešov postup A tým do 2. ligy a B tým do 3. ligy