Své síly a zkušenosti změřili mladí jachtaři z YC Krnov, KJ Těrlicko a YC Brno. V této lodní třídě, která je pro děti do patnácti let, se v náročných větrných podmínkách z domácího Yacht Clubu Krnov nejlépe dařilo Viktorii Ptášníkové, která si vyjela 7.místo. Na 9. místě dojel David Ščerba.

Závodilo se také v lodní třídě Optimist, která je rovněž pro děti do patnácti let. Zde se utkaly pouze děti z domácího klubu. Na 1. místě se umístila Lada Balažíková, na 2. místě Kristýna Knapčíková, třetí byla Amy Marčanová a na 4. místě dojel Jakub Mikeška.

Opatrnosti nikdy nezbývá. Policie radila dětem jak nepodcenit prevenci
Děti si nechaly poradit od policie. Otázky bezpečnosti už je nepřekvapí.

Závodili také krnovští jachtaři junioři, kteří vyrazili na velký pohárový závod ve třídě RS Feva na Velké Dářko. Tato lodní třída je dvou posádková a je určena pro mládež do 18 let.

Ve velmi náročných povětrnostních podmínkách, kdy vítr dosahoval vítr rychlosti kolem 12 metrů za sekundu (cca 43 km/h) si krnovští jachtaři vedli velice dobře. Nově složené posádky Barbora Valenová a Sofie Hlavsová, Alexandr Novotný a František Doležal tak čelily náročným podmínkám silného větru a velkých vln.

Závodu se účastnilo 23 lodí z celé ČR. Obě krnovské posádky si vedly velice dobře a držely se v hlavním poli s ostatními závodníky. Celkem junioři odjeli 8 rozjížděk a strávili tak na vodě přes 8 hodin.

Fotbalisté 4.a 5. tříd změřili síly
Mladí fotbalisté ze ZŠ Jesenická zvítězili v turnaji minikopané

Lépe se dařilo Barče a Sofii, které se v několika rozjížďkách pohybovaly na předních místech. Celkově skončily na krásném 13. místě a v dívčí kategorii byly čtvrté. Bronzový pohár jim tak utekl o pouhé jedno místo.

Saša a Fany bojovali také statečně. V průběhu závodu měli bohužel technickou závadu, která si vyžádala opravu lodě. Přesto podali nádherný výkon a dojeli si pro 19. místo.

Obě juniorské posádky čeká náročná sezóna spojená s přípravou na letošní ME v lodní třídě RS Feva, které se uskuteční 25. – 28. 8. 2022 na Lipně.

Pivovarská čtvrtka již po 22. lákala na krásy Jeseníků
Pivovarská čtvrtka přilákala 3000 turistů

"Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů při dalších závodech a krásné zážitky při jachtaření," vzkazuje vedení YC Krnov s tím, že zájemci o tento sport se mohou zúčastnit náboru nových dětských členů.