Tato zahrada od 13. století patřila k cisterciáckému klášteru a sloužila k pěstování zeleniny. Později byla odkoupena rodinou Kinských. Po těžkých dobách okupace a zestátnění se v roce 1991 navrátila zahrada i celé panství zpět majitelům.

V současné době zahrada prochází rekonstrukcí. V loňském roce byly záhony uspořádány podle barev. U letní prelatury kvetou bílé a modré variace. U Konventského rybníka jsou červené, žluté a oranžové kombinace.

Letošní program Kouzelné zahrady byl opravdu bohatý. Prohlédnout jsme si mohli abstraktní sochy Jana Dostála, květinové instalace floristky Evy Černé a bohaté hudební vystoupením našich umělců: Jiří Klecker, Marek Peňáz, Michal Kříž a Štěpán Filípek. 

Velkým lákadlem byl i zajímavý doprovodný program. Každý si přišel na své. Děti nadchla Zábavná hra, která probíhala v zámeckých zahradách a okolních prostorech. Maminky si zacvičily Jógu. K nákupu i k nahlédnutí lákal Farmářský trh a MINT Market. Příjemným zpestřením se stala projížďka na loďce na Konventním rybníku.

Na zámek se můžete vypravit během celého roku. Čeká na nás zajímavé Muzeum nové generace s průvodcem a výstava Umění baroka ze sbírek Národní galerie Praha.