Tato zahrada od 13. století patřila k cisterciáckému klášteru a sloužila k pěstování zeleniny. Později byla odkoupena rodinou Kinských. Po těžkých dobách okupace a zestátnění se v roce 1991 navrátila zahrada i celé panství zpět majitelům.

V současné době zahrada prochází rekonstrukcí. V loňském roce byly záhony uspořádány podle barev. U letní prelatury kvetou bílé a modré variace. U Konventského rybníka jsou červené, žluté a oranžové kombinace.

Den plný aktivit na ZŠ Bruntálská.
Na ZŠ Bruntál se děti nenudí. Den plný aktivit neomezil ani covid

Letošní program Kouzelné zahrady byl opravdu bohatý. Prohlédnout jsme si mohli abstraktní sochy Jana Dostála, květinové instalace floristky Evy Černé a bohaté hudební vystoupením našich umělců: Jiří Klecker, Marek Peňáz, Michal Kříž a Štěpán Filípek. 

Velkým lákadlem byl i zajímavý doprovodný program. Každý si přišel na své. Děti nadchla Zábavná hra, která probíhala v zámeckých zahradách a okolních prostorech. Maminky si zacvičily Jógu. K nákupu i k nahlédnutí lákal Farmářský trh a MINT Market. Příjemným zpestřením se stala projížďka na loďce na Konventním rybníku.

Na zámek se můžete vypravit během celého roku. Čeká na nás zajímavé Muzeum nové generace s průvodcem a výstava Umění baroka ze sbírek Národní galerie Praha.