Ve středu 23. června 2021 jsme se s členy OO SONS Bruntál vydali na výlet do Střediska výcviku vodicích psů v Praze Jinonicích. Cesta z Bruntálu nám rychle ubíhala, počasí nám přálo. V Praze na Hlavním nádraží se k nám připojil pán Rusnák, který byl našim průvodcem. Následovala cesta Pražským motoráčkem, ze kterého byl krásný výhled na Pražský hrad, Vyšehrad, Vltavu a unikátní přírodu Prokopského údolí.

Na zastávce v Jinonicích se k nám připojila jednatelka společnosti Alcom – Alval s.r.o., paní Jana Řeháková, která finančně podpořila tento výlet. Všichni jsme se odebrali do Střediska výcviku vodicích psů, kde nás uvítala jejich vedoucí paní Ing. Lenka Kreidlová. Seznámila nás s činností střediska, jak probíhá výcvik vodicích psů od narození až po předání klientovi. Provedla nás celým střediskem a následovalo setkání s vodícími pejsky. Pořídili jsme krásné fotografie, byl to nezapomenutelný zážitek pro všechny. Následoval oběd v krásném prostředí Waltrovky.

Dále jsme navštívili sídlo našeho spolu SONS v Krakovské, proběhla zde návštěva spojená s krátkou přednáškou, měli jsme možnost nákupu kompenzačních pomůcek.

Prohlédli jsme si Václavské náměstí, Lucernu pořídili jsme fotografie a odebrali se zpět na nádraží a následovala cesta zpět do Bruntálu. Ve vlaku panovala dobrá nálada.

Děkujeme paní Janě Řehákové, SVVP a všem účastníkům zájezdu za krásný den, nové zážitky a těším se na další akce s Vámi.

Lenka Štěpaníková