Žáci byli rozděleni do několika skupin a chodili po třídách, kde už pro ně bylo nachystáno několik stanovišť. Měli možnost si v kuchyňce upéct perníčky, kterými krásně provoněli celou školu.

Projektový den na téma VánoceZdroj: Jana Svobodová

Zazpívali si koledy, zdobili vánoční stromeček, vyráběli i krásná vánoční přáníčka, Ježíšky a andílky. S usilovným nasazením stříhali, lepili, kreslili, aranžovali. Do akce a příprav se zapojili všichni naši pracovníci školy. Celý den, jsme si udrželi pozitivní atmosféru a pohodu ve vánočním duchu. Na závěr nám děti venku před školou zazpívaly moderní koledy.

Moc se nám celý den vydařil. Na tuto akci jsme pak navázali již tradičním Vánočním setkáním, které pořádáme pro širokou veřejnost. První adventní sobotu jsme se sešli v prostorách naší školy. Čekaly na nás prodejní výstavy výrobků, které děti vytvořily v rámci projektového dne, ve školní družině a MŠ.

Měli jsme možnost zakoupit si vánoční dekorace a ozdoby, adventní věnce, svíčky, kosmetiku…. Připraveny byly také dílničky, kde si zájemci mohli další dekorace vlastnoručně vyrobit nebo nazdobit perníčky. Nechybělo ani posezení s bohatým pohoštěním, o které se postaraly maminky našich dětí. Zpříjemněním celého dne bylo pěvecké a recitační vystoupení dětí z MŠ a ZŠ.

Jana Svobodová