Nabídka z Městské knihovny v Bruntále na besedu s oblíbenou spisovatelkou padla na úrodnou půdu. V duchu našeho hesla o milování knih vyrážíme my, členové čtenářského klubu z Jedničky, v pátek 25. března do knihovny. Usadíme se do křesel a necháme se příjemným hlasem paní spisovatelky unášet do světa fantazie.

O svých knihách vypráví s láskou, příběhy odehrávající se v časech dávno minulých jako by se staly dnes, před našima očima. O tvorbě pro děti hovoří jako o životním potěšení, které ji naprosto zásadně naplňuje. Kromě psaní se věnuje také činnosti překladatelské – oblíbila si severské autory.

Desítky knih s krásnými ilustracemi pro nejmenší čtenáře potěší nejen děti, ale i jejich rodiče či prarodiče. Povídání o Zuzance, Jozífkovi, Bubáčkovi i Kouzelné aktovce je pohlazením na duši a zároveň návodem, co je a není v životě důležité.

Nás starší oslovila knížka Proč mluvíme česky, kterou paní spisovatelka vstoupila v roce 2003 do povědomí čtenářů a učitelů jazyka českého. Nejnovější kniha Polštářoví podvodníci nás zavede do světa médií a provede nás z obou úhlů pohledu, ukáže pozlátko, ale i klam a faleš. Tu si také určitě přečteme.

Všechno hezké většinou uběhne příliš rychle. Ani dnešní příjemné chvíle nebyly výjimkou. Dotazování završila autogramiáda do našich přinesených knih a darovaných záložek. Rozloučili jsme se s přáním na brzkou shledanou! Děkujeme knihovníkům za skvělé akce i spolupráci!

Autorka: Natálie Řehulková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10