Naše časově náročná exkurze začala prohlídkou přírodovědného muzea, které patří mezi největší a nejvýznamnější světová muzea. Jde o největší muzeum v Rakousku. Muzeum bylo vybudováno v 19. století jako stánek pro uložení, uchování a prezentaci obrovských sbírek dosud shromážděných v C.-k. dvorním kabinetu přírodnin.

Otevřeno bylo roku 1889. Po prohlídce muzea a obědě v místní restauraci pod působivou kupolí muzea jsme se přesunuli do centra města.

Od vidlí po vidličku v Zábřehu.
UHO už školáky děsit nemusí. Jídelny v Zábřehu mohou využívat lokální potraviny

Před sídlem rakouského prezidenta jsme potkali milé redaktory ČT24 a Ing. Pavlínu Šrámkovou z Velvyslanectví ČR v Rakousku, kteří zde natáčeli rozhovor o návštěvě českého prezidenta.

Žáci si prohlédli Hofburg a po odpočinku v parku jsme se vydali k jednomu ze symbolů Vídně – katedrále sv. Štěpána, která patří k nejvýznamnějším rakouským gotickým památkám a je také sídelním kostelem vídeňských arcibiskupů.

Kávový dýchánek na dvorku Městské knihovny T. G. Masaryka Šumperk.
Kávový dýchánek na dvorku knihovny v Šumperku byl plný hudby a skvělých bábovek

Nabitý den jsme zakončili svačinou u McDonald´s. Všichni jsme byli spokojeni, že se exkurze vydařila a na závěr nám pan řidič připravil ještě okružní jízdu centrem Vídně.

Kristýna Hýblová Nenčevová

Putování za Loštickým tvarůžkem 2023.
Pěšky i na kole aneb Putování za Loštickým tvarůžkem