V Nemocnici AGEL Podhorská využili prázdné prostory rehabilitačního lůžkového oddělení po svém a pustili se do rekonstrukce dvou hygienických zařízení, z nichž jedno je na nadstandardním pokoji. Z původní jedné místnosti, ve které se nacházela toaleta i sprchový kout jsou nyní nově místnosti dvě. „Oddělení toalety od samostatné koupelny je pro pacienty ubytované na standardním pokoji bezesporu pohodlnější. Nové dispozice zajišťují pacientům větší soukromí a příjemnější pobyt během lůžkové péče na našem oddělení,“ říká Jana Suchánková, staniční sestra rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Podhorská.

Jana Suchánková stejně jako ostatní zaměstnanci zmiňovaného oddělení již více než měsíc vypomáhají na COVID oddělení na pracovišti nemocnice v Bruntále. „Je to docela velká změna. Z rehabilitačního oddělení, kde máme svůj sehraný tým a domovskou půdu pod nohama, jsme v podstatě den ze dne přestoupili na COVID oddělení. Kromě ochranných obleků a ostatních ochranných pomůcek, které se po několikahodinové práci stávají pro nás všechny opravdu nekomfortními, je i náplň práce a nový pracovní tým nevšední zkušeností. Myslím si, že všechna děvčata z rehabilitačního oddělení se této výzvy chopila statečně a zodpovědně, ať už pracují na COVID oddělení nebo na COVID odběrovém místě,“ dodává.

Modernizuje se také v Bruntále

Kromě větší rekonstrukce na rehabilitačním oddělení na pracovišti v Rýmařově, která probíhá za spolupráce s Městem Rýmařov, se renovace v podobě nové výmalby, dočkala také gastroenterologická ambulance a urologická ambulance v Bruntále. Další stavební úpravy nyní čekají prostory, do kterých by se v budoucích měsících měla přesunout ordinace praktické lékařky Veroniky Stanovské, kterou nemocnice zřídila v říjnu minulého roku.

„Zájem pacientů o přihlášení k paní doktorce je velký a kapacita se poměrně zdatně plní. Právě z důvodu velkého nárůstu pacientů, kteří se přihlásili do péče naší paní doktorky, jsme se rozhodli, zřídit ordinaci ve větších zmodernizovaných prostorách v nemocnici v Bruntále, které poskytnou nejen větší komfort pro práci paní doktorky a sestřičky, ale také větší soukromí každému pacientovi,“ poznamenal předseda představenstva Nemocnice AGEL Podhorská Pavel Kameník.

Radka Miloševská