Je to den sv. Floriána, který je patronem všech hasičů a zabraňuje požárům. Jeden den však k oslavám tohoto poslání nestačí. Je třeba si připomínat záslužnou práci jak hasičů dobrovolníků, tak hasičů z povolání každým dnem.

Jsou to oni, kteří nasazují své životy při požárech, živelných pohromách, ale i při různých krizových situacích v běžném životě.

O důležitosti tohoto povolání jsme se měli možnost přesvědčit jedno čtvrteční odpoledne. Počasí nám sice nepřálo, lilo jako z konve, ale nás to neodradilo.

Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku.
OBRAZEM: Monumentální hrad Helfštýn se neomrzí. Patří k nejrozsáhlejším v Evropě

Nevzdali jsme se a statečně bojovali s větrem, deštěm, neboť jsme si nechtěli nechat ujít připravenou besedu v hasičské zbrojnici.

Zajímavým odpolednem nás provedli dva zkušení hasiči pan David Frnka a pan Bohdan Mikulka. Moc jim děkujeme za velmi obsáhlý výklad a názorné ukázky.

Děti si vyzkoušely, jak se sedí v hasičském autě, ohmataly si hasičskou techniku, což se jim moc líbilo. Zvláště kluci byli nadšení, každý by se nyní chtěl stát hasičem.

Duben – měsíc bezpečnosti v ZŠ Bruntál, Jesenická 10.
Kouzelné brýle i ponaučení. V ZŠ Bruntál si připomněli duben, měsíc bezpečnosti

To, že je potřeba neustále vykazovat dobrý prospěch a hlavně fyzičku, vzali za své. Necháme se tedy překvapit, kolika z nich jim toto nadšení vydrží.

Dagmar Kudličková,
ZŠ Bruntál, Jesenická 10

 Společná hodina TV MŠ+ZŠ ZŠ Bruntál, Jesenická 10.
Společná hodina tělocviku dětí z mateřinek s žáky ZŠ Bruntál se vydařila
Okresní kolo letošního 57. ročníku Biologické olympiády pro kategorii D v SVČ Krnov.
Biologická olympiáda 2023 v Krnově má své vítěze. Postupují do krajského kola