Každé závody jsou jiné. Tyto závody se lišily od ostatních nejen profilem trati (sjezdovka do kopce a dolů), ale i množstvím zážitků.

Vendy - naší walkerce s kilogramy navíc fandili i rozhodčí. Až na jednu. Ale ta jí tou žlutou kartou vlastně vysekla poklonu . Přes bolest to mnozí z nás dokončili a bojovali až do cíle ve svých věkových kategoriích.

Máme mezi sebou i vicemistryní světa Lenku Lumpeovou! A Dušan Korduliak zase nastoupil razantně do štafety po dlouhém nuceném volnu, bez tréninku. A podal snad životní výkon. Každopádně má super základ na další závody.

Úspěšný podnikatel Jan Tobolík ukázal všem, že je skvělý i na sportovním poli- 4.místo v půlmaratonu.

Vendy a Denča ukázaly sílu týmu- tým je aspoň v duchu provázel po trati. Jana Ana Cíchová bojovala jak lvice. V půlmaratonu se umístila i s vyvrtnutým kotníkem na čtvrtém místě. A druhý den bojovala ve štafetě 4*5 km.

Skončili jsme na 8.místě z 20-ti smíšených štafet(2 muži a 2 ženy). Naše věčně usměvavá Sabina si užila trati půlmaratonu a ve své kategorii obsadila 4. místo. Potvrdila to , co věda teprve objevuje. Nordic walking léčí tělo i duši. Nordic walking nás baví.

Autor: Petr Marek