Víme už, jaký tvar má zámek, co je intarzie, co jsou arkády a kdo byl velmistr. Pamatujeme si název kaple svatého Jiří, odkud pochází nábytek v orientálním salónku nebo k čemu sloužila nádoba v ložnici. Při prohlídce jsme procházeli jednu místnost za druhou, až se před námi otevřely dveře knihovny, kde nám paní průvodkyně ukázala velkou těžkou knihu. Co myslíte, kolik váží?

Je to neuvěřitelných 27 kilogramů. Jak už to tak bývá, na hradech a zámcích většinou straší, ani u bruntálského zámku tomu není jinak. Straší tady… Blikají žárovky, jsou slyšet kroky a je cítit studený vánek… I já jsem se bála a měla mrazení v zádech, když mě studený vánek zasáhl. Zaměstnanci zámku se domnívají, že se místní strašidlo jmenuje Evžen. Nevěříte? B

ěžte si projít zámecký interiér a uvidíte. Sluneční hodiny na nádvoří byly svědkem již mnoha událostí, zaznamenaly také naše fotografování a loučení s paní průvodkyní. Po zásluze jsme ji odměnili potleskem. Tato návštěva byla příjemným zpestřením začátku nového školního roku.

Vaše Eva Ferenčíková (žákyně) ZŠ Bruntál, Jesenická 10