Cílem je představit žákům základních škol profese, o které je zájem na trhu práce a jsou perspektivní. Například truhlář, instalatér, elektrikář, chemik – technolog, učitelka v mateřské škole, účetní, asistent zubního technika.

Velmi nás potěšilo, že náš studijní obor Management cestovního ruchu byl také vybrán. Každá škola měla zájemcům představit konkrétní práci a činnosti, které lze vykonávat po ukončení studia.

Členky SONS Bruntál tvořily strom života.
I s vážným postižením zraku dokážou členky SONS Bruntál tvořit

Rozhodli jsme se, že pozici pracovníka v cestovním ruchu vysvětlíme žákům netradičně formou krátkých scének z reálného pracovního prostředí – pestrou a zajímavou práci animátora, delegáta, recepčního na hotelu, turistického průvodce, letušky či pracovníka v turistickém informačním centru. Tyto vybrané profese jsou propojené s cestovními kancelářemi a agenturami. Našim partnerem při prezentaci v Ostravě byla cestovní kancelář Atis Bruntál, se kterou dlouhodobě spolupracujeme v rámci studentských praxí. Její ředitel Ing. Petr Krč velice srozumitelně seznámil žáky s tím, co všechno musí cestovní kancelář zařídit, aby vznikl zájezd, který se dobře prodá.

Bohužel i letos byla celá akce poznamenaná covidovou situací. Na poslední chvíli se organizátoři rozhodli, že se uskuteční pouze v online prostředí. Všechny prezentace budou profesionálně zpracovány a v brzké době k vidění v odkaze, který bude uveřejněn na webových stránkách SOŠ dopravy a cestovního ruchu Krnov - www.sos-dcr.cz.

Ing. Ellen Páclová

Pro Tělo s příběhem
Tělo s příběhem: Jsem Inka a jdu s kůží na trh. I s ekzémem může být život top
Ani druhý víkend, kdy jsou na Pustevnách ledové sochy, si je návštěvníci nenechali ujít.
OBRAZEM: Ledové sochy na Pustevnách dále uchvacují horaly. Plno je, i když sněží