Letos to byl již 3. ročník Tradičně svou účast potvrdili místopředseda ÚVV ČSCH Praha Radek Novotný, tajemnice ÚKPMCH Pavla Macíčková, předseda OO ČSCH Bruntál Ladislav Dobrovolný ml. starosta obce Slezských Rudoltic Mojmír Pargač , pro pracovní vytíženost se omluvil predseda ÚKPMCH Zdeněk Dráb.

Svým projevem místopředseda ÚVV ČSCH Radek Novotný pozvedl úroveň této významné a již Mezinárodně a mediálně

známé soutěže mladých chovatelů a přislíbil,že i v dalších letech bude ZO ČSCH Slezským Rudolticím a soutěži nakloněn.

Zahradní slavnost na Petrině.
Zahradní slavnost na Petrině aneb Pomohli jsme opuštěným a zraněným zvířatům

I to, že byl na loňském ročníku pasován na rytíře Pavího pera, je důkazem,že si ho v Rudolticích oblíbili. Potěšilo i hodnocení a poděkování organizátorům ze strany ÚKPMCH, tajemnicí ÚKPMCH, Pavlou Macíčkovou a příslib podpory v dalších letech.

Vyjádření předsedy OO ČSCH Bruntál Ladislava Dobrovolného ml., že to byla úchvatná akce, bylo zároveň i uznání vedoucím pracovníkům s mládeží, organizátorům, kteří předání cen připravili.

Ano, každý ročník je jiný, příchod knížete Alberta z Hodic, princezny Sophie a průvod rytířů a dvorních dam v dobových kostýmech, to tvoří tu jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru této krásné akce.

Obec Dolní Lomná.
TIP NA VÝLET: Toulky Beskydami aneb Po modré ke skalám v Dolní Lomné

Chtěl bych poděkovat ZO ČSCH Slezské Rudoltice v čele s předsedou Petrem Hvižděm, jednatelkou Ivetou Špičákovou,výboru a členům ZO, za perfektní připravenost a zvládnutí předání cen. Dále Kastelánovi zámku Tomášovi Zembovi, který nejen pro zámek, ale i pro obec a ZO ČSCH Slezské Rudoltice udělal a nadále dělá spoustu neocenitelné práce.

Starostovi obce Mojmírovi Pargačovi, který mj. nám nabídl prohlídku zámku a vzal na sebe i roli průvodce. Nerad bych na někoho zapomněl, poděkování patří všem, kteří se na této významné soutěži mladých chovatelů a předání cen podíleli.

Čtvrtmiliontý návštěvník Zoo Ostrava s rodinou.
Zoo Ostrava přivítala čtvrtmiliontého návštěvníka. Je z Krnova

Těším se, že se opět za rok sejdeme v krásném prostředí na zámku ve Slezských Rudolticích.

S chovatelským pozdravem Mirek Kyška