Byly pozastaveny veškeré kulturní, společenské i sportovní akce, zavřely se provozovny restaurací a další. A jak se k této situaci postavili členové Literárního klubu Petra Bezruče Frýdek-Místek (LKPB), který sdružuje autory z Beskyd a blízkého okolí?

Připravují své letošní almanachy, dopisují nové knížky, nechávají se inspirovat současným světem, utíkají do vzpomínek. Snaží se psát a tvořit nadále, protože tato činnost je jim koníčkem, láskou a naplněním. Součástí LKPB jsou i internetové stránky www.literatinawebu.webnode.cz/, kde se členové a také autoři z řad hostů prezentují svou tvorbou.

Literární web je prostřednictvím internetu dostupný všem kdykoli a kdekoli. Čtenář se zde může seznámit s ukázkami nových knih, najde zde různorodé verše, povídky, fejetony a další. Pro zpestření mohou literáti přispívat do nejrůznějších rubrik, jako jsou - Verše na vybraná počáteční písmena - nebo Dopiš příběh s nápovědou.

Mohou být součástí rubriky - Téma, kde lze nejen přispívat, ale i zadávat nová témata pro další „psavce“. Vše se zde děje v poklidu, bez stresu, soutěživosti s velkou dávkou tolerance. Vždyť web má především bavit a zpříjemnit chvilky, kdy musíme zůstávat v domovech.

Chce být společníkem při pití kávy. Je virtuálním pošťákem nesoucím literární pozdravy kolegům, známým i nahodilým brouzdalům na sítích. Zůstává otevřen všem, kteří se budou chtít se svým literárním snažením přidat.

Samozřejmě nikdy nenahradí plně osobní setkávání, literární podvečery, autogramiády. Literáti pevně věří, že situace se brzy dostane do normálu, a rádi pro své kolegy i veřejnost připraví krásné poetické zážitky.

Na shledanou v lepších časech. Jsme s vámi, protože psaní nás spojuje. Za literáty Pavlína Kollárová

Dajana Zápalková

Zdeněk Hledač představuje své knihy.Zdroj: Taťána Prokešová
Zdeněk Hledač představuje své knihy Foto: Taťána Prokešová