V únoru se uskutečnila akce Celé Česko čte dětem s autorkou Petrou Charmite, která k nám v letošním školním roce zavítala již podruhé s dalšími povídkami z knihy Kapuce od mikiny. Žáci si tak mohli vyzkoušet, jak oživit příběh a stát se jeho součástí.

Knihy trochu jinak s Petrou Čihákovou

Další inspirativní setkání proběhlo s Petrou Čihákovou, autorkou projektu Knihy trochu jinak. Ta se zaměřuje na přípravu prezentací pro Expo 2025 v Japonsku. Se studenty SPGŠ a SZŠ Krnov připravuje aktivity na téma Franze Kafky, které budou součástí expozice. Žáci tak mají jedinečnou možnost podílet se na mezinárodním projektu a prezentovat svou práci světovému publiku.

Vypravěčské dílny Storytelling školám

V březnu se na škole konají vypravěčské dílny Storytelling školám s Dominikou Šindelkovou. Studenti se seznámí s technikami vyprávění příběhů a vyzkouší si, jak zaujmout posluchače poutavým a originálním způsobem.

Studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov získali za zpracování projektu Příběhy našich sousedů ocenění.
Krnovští studenti skvěle zpracovali Příběhy našich sousedů

Listování s Lukášem Hejlíkem

V dubnu se mohou žáci opět mohou těšit na další literární lahůdku – Listování s Lukášem Hejlíkem. Tato interaktivní forma divadla umožňuje studentům aktivně se zapojit do děje a stát se jeho součástí. Tentokrát žáci zhlédnout představení s názvem Švejk 2024.

Krnovská SPGŠ a SZŠ se tak stává důležitým centrem pro propagaci literatury a čtenářství mezi mladými lidmi. Škola nabízí pestrou paletu aktivit, které otevírají svět literatury zábavnou a interaktivní formou a zároveň rozvíjejí kreativitu a kritické myšlení žáků. Dokazuje tak, že literatura není jen nuda a povinnost, ale může být zábavou a inspirací pro všechny.

Zároveň pro žáky organizujeme workshopy zaměřené na finanční gramotnost (edukační hra Finanční svoboda) a etickou výchovu (Minus na plus s Amosem).