Jde o další publikaci obsahující vyprávění, vzpomínky, dokumenty a fotografie obyvatel Krnova a Prudniku vysídlených po válce z Ukrajiny. Sedm set stránková publikace s názvem Kresowe Sagi Prudniczan a Krnovian obsahuje 150 stránek ze života českých Volyňáků.

Do publikace přispěla také bývalá ředitelka krnovského muzea paní Lubica Mezerová a projektová a programová pracovnice MIKSu Krnov, paní Eva Čechová, která zdůraznila, že téma Volyňských Čechů se dostává do povědomí současného života a poukazuje na to, že jsou to lidé s významnými životními hodnotami, že můžeme čerpat z odkazu těchto našich předků, kteří mohou být vzorem toho, jak společně komunitně fungují.

Smíšený pěvecký sbor Bruntál.
Smíšený pěvecký sbor Bruntál má letos opět nabito

Publikace byla představena veřejnosti dne 28. února v kině města Prudnik, kde byli uvítáni i účastníci a autoři příspěvků z Krnova.

Kniha vyšla nákladem 1700 exemplářů. Z českých autorů textů to je paní Libuše Gebauerová a Ludmila Čajanová, jejich příspěvky jsou publikovány v češtině a přeloženy do polštiny. Publikace se může chlubit vysokou grafickou úrovní.

Ludmila Čajanová

Ilustrační foto
Má smysl ještě připomínat oběti totalit?