Šest šestičlenných týmů je připraveno dokázat lépe a rychleji než ostatní soupeři postavit podle technické dokumentace zadaný model ze stavebnice Merkur.

V 9:30 to začíná, kapitán přináší zapečetěný kufr a hodiny začínají odkrajovat první minuty z tříhodinového limitu pro odevzdání modelu.

Pořadatelé si pro nás vymysleli otočný jeřáb poháněný dvěma elektromotory. Vypadá to fakt složitě, ale na nářky není čas. Je potřeba rychle si rozdělit práci na jednotlivých částech, potom provést kompletaci, zapojit motory podle přiloženého schématu, všechno na závěr překontrolovat a zahlásit: „Hotovo!“ Trvalo nám to 2 hodiny a 43 minut.

Zdroj: M. Karásek

Podle dosaženého času jsme třetím nejrychlejším družstvem. Protože jeden tým nestihl montáž v časovém limitu, už nemůžeme být horší než pátí. Teď ještě bude záležet na tom, kolik chyb najde přísná porota ve 49 hodnocených kritériích. Precizní práce, jen dvě chyby, nás v konečném hodnocení posunuje ještě o jedno místo výše.

Jsme DRUZÍ v kraji. Ani se tomu nechce věřit, vždyť jsme úplní nováčci, první účast a hned takový úspěch. Druhé místo v krajském kole soutěže T-Profi vybojovali žáci V. C Nikolas Hudeček, Filip Jirout, Ondřej Tisoň a jejich tři parťáci, studenti 2. ročníku SPŠ a OA Bruntál. Poděkování patří i společnosti Benekov z Horního Benešova, která byla patronem našeho týmu.

Mgr.Michal Karásek ZŠ Bruntál, Jesenická 10