Trenér a zakladatel oddílu Šachy Krnov Karel Handlíř byl oceněn u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.Trenér a zakladatel oddílu Šachy Krnov Karel Handlíř byl oceněn u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.Zdroj: archiv Šachy Krnov, se souhlasemJak vnímáte toto ocenění?
Nesmírně si ho vážím. Atmosféra při předávání byla skvělá, výběr písní z operet a muzikálů šitý na míru obecenstva, stejně jako prostředí, ve kterém celá akce probíhala.

Asi všichni ocenění jsme si v různých podobách připomněli životní moudrost tibetských mudrců: Žij dnes, včerejšek už není, zítřek být nemusí.

Když se přejdeme k šachu, jak hodnotíte minulou sezonu?
Byla úžasná. Ve všech kolektivních soutěžích družstev starších i mladších žáků a školního družstva ZŠJN jsme si vybojovali účast na mistrovství ČR. Těch jsme se účastnili v různých věkových kategoriích také v jednotlivcích, a to v rapid i v klasickém šachu.

Zatím naposledy si v září účast na mistrovství v Harrachově vybojovalo pět našich reprezentantů. Poprvé jsme také okusili účast v extralize. Trochu nešťastně jsme však tuto nejvyšší mládežnickou soutěž neudrželi, když jsme prohráli první dva zápasy s relativně slabšími soupeři při neúčasti dvou našich klíčových hráčů.

2. ročník lukostřeleckého turnaje Krnovský šíp aneb Lukostřelci sobě.
Krnovský šíp 2023 přilákal lukostřelce ze zahraničí i kolemjdoucí

Také jste sami pořádali mistrovství ČR do 8 let…
Jak se nám to podařilo, se může přesvědčit na stránkách www.sachykrnov.cz, kde je k vidění videozáznam citlivě zpracovaný Karlem Knapem, kterému se podařilo zachytit celou skvělou atmosféru.

Velmi si vážíme, že kromě politické reprezentace Krnova, okresu, kraje a celé řady sponzorů nás finančně podpořili také obce, v jejichž školách již několik let vedeme šachové kroužky, jako jsou Krnov, Lichnov, Brantice, Úvalno, Zátor, Jindřichov a Liptáň.

A jak jste připraveni na tuto sezonu?
Ta nám prakticky začala už 7. a 8. září, kdy jsme sehráli v 1. lize tři vítězné venkovní zápasy, z nichž si nejvíce cením vítězství nad TŽ Třinec 4,5 ku 1,5. Návrat do extraligy však nebude jednoduchý. Hlavními konkurenty postupu budou celky SK Prostějova, ŠK Starého Města a BŠŠ Frýdek Místek B.

Další významnou akcí bude mistrovství Moravy a Slezska, které se uskuteční v Loučné nad Desnou od 24. do 29. října, a bude se bojovat o hodně. Z každé kategorie HD 10, 12, 14 a 16 let postoupí na mistrovství ČR osm nejlepších. Rozjíždí se také seriály Okresních velkých cen mládeže v šachu, v sobotu 14. jsme pak hostili první turnaj KP Grand Prix v rapid šachu. Veškeré informace zájemci najdou na www.sachykrnov.cz.

Cvičení horské služby v Jeseníkách.
Horská služba cvičila v Jeseníkách záchranné práce ve skalním terénu