Skoro tropické počasí vyhání lidi ven, mě tradičně do kavárny, tentokrát vyzkouším Starbuck u pohyblivé stříbrné hlavy Kafky. Na účtence mám bonus, kód na otevření dveří toalet.Ceny oproti mé oblíbené kavárně dvojnásobné, velikost mrkvového řezu poloviční, kapučíno střední je veliké, ale pěna řídká a tak dále. Ukrojím si kousek mrkvového řezu, krém nakyslý, korpus suchý a ne příliš lahodný. Příště zase zamířím na Havelák do České koruny, sorry.

Prodírám se davy chodců a motoristů. Zřejmě do Národního divadla míří upravení lidé ve společenských šatech, copak asi dávají? Národní divadlo jsem navštívila před mnoha lety, asi to brzy zopakuju. Třeba půjdu na Carmen, tu jsem naposledy viděla před mnoha lety na letní scéně hudebního festivalu v jihomaďarském Szegedu se svou pratetou a prastrýcem.

V Praze se všude pracuje, u Národního divadla a kavárny Slávie, před Magistrátem i na Národní, tam právě odpočívají tři unavení robotníci a poskytují mi zajímavý pohled. Všude kvetou kaštany, a tak se podělím o jejich působivé květy, krásné, že?

Autor Lenka Hoffmannová