Ve středu 19. ledna 2022 bylo naplánované první klubové setkání našich členek OO SONS Bruntál, jako vždy v naší útulné kanceláři.

Námět na první klubovou činnost byl STROM ŽIVOTA, který bude krásnou ozdobou našich domovů. Strom života symbolizuje centrum energie, propojení země s nebem, stabilitu, moudrost, elementy země, ohně, vody a vzduchu a také propojení všeho. Napříč historií nabýval strom velkého významu v mnoha kulturách a náboženstvích.

Jako materiál jsme použili včelařský drátek, perličky různých tvarů a barev, kamínky na podklad stromu. Následná tvorba už je na šikovnosti a fantazii našich členek.

Večerní Velké Karlovice a dronové záběry vyhlášeného místa.
FOTO Z DRONU: Zářící altán i hřbitov. Velké Karlovice v objetí sněhu a ticha

Vedoucí skupiny paní Ludmila Nohelová je velmi kreativní a pomohla členkám při výrobě. Na začátku tvoření měly naše členky spolku obavy, že to nezvládnou, ale po chvíli šla práce všem krásně od ruky. Ano je pravda, že je to časově náročnější aktivita, ale výsledek stoji za ten čas a trpělivost, který tomu členky věnovali.

Příjemná a veselá atmosféra nás provázela celou dobu tvoření. Paní Růžanská dovezla na občerstvení celerový nápoj, který byl velmi osvěžující tečkou za krásným dopolednem.

Velké poděkování patří panu Milanu Kolovratovi, který tuto aktivitu finančně podpořil a také všem účastníkům za krásnou klubovou činnost.

Lenka Štěpaníková

Bývalá ozdravovna je opuštěná. Objekt v romantické zalesněné krajině nadále chátrá.
Jako zlý sen. Pusté pokoje i ordinace. Ozdravovna marně čeká na děti i personál
Ledopád - zahalená v záclonách.
Nevyřešená vražda řezníka nebo impozantní ledopád. To je Potštátské skalní město