Hlavním tématem pořadu, který nese název Příběhy divadla a hudby ve fotografiích, bude setkávání a oslava života.

close Jindřich Buxbaum a Jiřina Bohdalová. info Zdroj: Se souhlasem Hany Pískové zoom_in Jindřich Buxbaum a Jiřina Bohdalová.

„Mnozí znají Jindřicha Buxbauma jako fotografa současných židovských společenství, už méně lidí ví, že se rád s fotoaparátem vydává do divadel a koncertních sálů. U nás v domě kultury fotí v poslední době festival Blues Alive, krásně zachytil taky koncert legendárního Olympicu. S vášní fotografuje muzikanty Dana Bártu nebo Michala Prokopa, v jeho fotografiích najdeme i mnohé české herce – Jana Hrušínského, Milana Šteindlera nebo Jiřinu Bohdalovou,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Klub Gemini s Jindřichem Buxbaumem začne ve čtvrtek 16. února v 18 hodin v Kultibaru domu kultury. Jeho součástí bude beseda, vernisáž výstavy fotografií i promítání.

Kultibar je nový název pro prostor, ve kterém donedávna fungovala herna. V těchto dnech pracují zaměstnanci domu kultury na tom, aby se z této části objektu stalo místo, které si lidé oblíbí a budou se tu rádi setkávat.

„Mohla by tu probíhat rodinná i pracovní setkání nebo oslavy, workshopy. Maminky by tu mohly uspořádat dětské oslavy, zástupci mladé generace pop-upy nebo výstavy. Kolega Ondra Procházka tu chce na podzim určitě uspořádat ART blok,“ vyjmenovává možnosti Kultibaru, který se nachází v jižním křídle DK, jednatelka.

Hana Písková