Díky projektu ERASMUS+ v odborném vzdělávání a přípravě jsme si po praxích ve Vídni, Budapešti a Miláně dali za cíl posunout se dále a pod názvem projektu „Společně do zahraničí za odbornou praxí“ nám byla schválena žádost vyslat žáky do Barcelony. Vybrané skupiny z oborů Autotronik (10), Informační technologie (5), Uměleckořemeslné zpracování dřeva (5) a textilu (5) i Mechanik opravář motorových vozidel (5) se rychle adaptovaly a na svých pracovištích jsou svým španělským kolegům přínosem a vítanou pomocí. Na praxích si ověřily své znalosti anglického jazyka a zkoumají, porovnávají a učí se tamní pracovní postupy. Ve svém volném čase navštěvují kulturní památky a za krásného slunečného počasí čerpají energii procházkami u moře.

Všestranně nabitý kulturní program si každý z žáků prožil dle svého gusta. V sobotu jsme společně prošli jednu z dominant Barcelony - Parque Guell a kochali se Gaudího architekturou. Večery tohoto víkendu byly ve znamení 13. Ročníku festivalu světel LLUM BCN 2023, kde bylo přichystáno na třicet různých expozic.

Měli jsme štěstí, že první neděle v měsíci, tzn. právě v termínu naší odborné praxe, je vždy otevřena spousta muzeí se vstupy zdarma. To bylo něco pro žáky našich umělecko-řemeslných oborů, kteří nejvíce obdivovali Muzeum designu. Tečku za tímto víkendem pak udělala návštěva fotbalového utkání slavného klubu FC Barcelona, která před bezmála 78 tisíci diváky porazila svého soupeře ze Sevilly 3:0.

Jan Šamárek