Dýně vypěstované na školní zahradě vždy uložíme a čekáme na příhodný čas, abychom uspořádali náš oblíbený Dýňový den. Letos se dýně krásně urodily, ale bohužel nějakému lotrovi se tak líbily, že ty největší a nejhezčí nám za školní zahrady rovnou ukradl. I přes tuto nepochopitelnou událost ale zbylo dýní dost, abychom se mohli pustit do příprav.

Žáci, učitelé i rodiče začali vymýšlet a vyrábět dýňové pochoutky. Připravili jsme známá jídla, ale vyrobili jsme i řadu novinek. Uvařili jsme výbornou dýňovou polévku, napekli 14 druhů sladkého pečiva (bábovky, šátečky, koláčky, různé řezy, muffiny, dokonce i nádherný dýňový dort a pečivo v bezlepkové variantě), slané záviny a šátečky, dýňovou pizzu, vyrobili jsme kandovanou dýni, která chutná jako zdraví gumoví medvídci, podávali jsme míchané dýňové nápoje, kompoty i výborný dýňový punč.

Badatelé z přírodovědného kroužku zabodovali
Badatelé ze ZŠ Břidličná zabodovali a z Ekokonference přivezli zlato!

Všechna připravená jídla byla opravdu báječná, organizátoři vše perfektně zabezpečili, obsluha byla dokonalá, což mohou potvrdit i naši hosté z vedení města. Občerstvení bylo tolik, že jsme si byli jisti, že zbude i na odpoledne pro rodiče. A to byl jediný „nedostatek“ celého dne. Vše jsme zvládli sníst dopoledne, na rodiče už nic nezbylo. Škoda, možná kdybyste měli možnost naše výrobky ochutnat, odpověděli byste na úvodní otázku úplně jinak: „Dýně? Ty zbožňujeme.“ Moc děkujeme všem, kdo se do přípravy zapojili, žákům, bezva maminkám i učitelům. Příští rok znovu, už se těšíme.

Autor: Ekotým z Jedničky, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Podzimní výtvory měli mezi návštěvníky velký úspěch
Výstava dětských prací měla úspěch. Podívejte jak, jak školáci ztvárnili podzim.
Děti jsou s novými odbornými učebnami nadmíru spokojené
ZŠ Jesenická se může pyšnit novými odbornými učebnami. Podívejte se!
Žákyně uspěla ve výtvarné soutěži
Žákyně sedmé třídy získala zvláštní cenu poroty Krajské výtvarné soutěže