BRUNTÁLSKO

Festival FAJNE LÉTO po židovsku
KDY: pátek 23. až neděle 25. června
KDE: synagoga v Krnově
ZA KOLIK: předprodej 570 Kč, na místě 770 Kč
PROČ PŘIJÍT: Jedná se již o třetí ročník festivalu Fajné léto po židovsku. Pro návštěvníky budou připraveny nejen přednášky a prohlídky ve společnosti předních představitelů a nositelů židovské kultury, ale i koncerty, ochutnávka kosher jídel a nápojů. Například v neděli od 18 hodin v synagoze vystoupí skupina Oceán.

*Pro zvětšení obrázku na něj klikněte.Zdroj: null

Slavnosti pánů ze Sovince
KDY: sobota 24. a 25. června
KDE: hrad Sovinec, Jiříkov
ZA KOLIK: 180 Kč, zvýhodněné vstupné 120 Kč, rodinné 540 Kč
PROČ PŘIJÍT: Víkend na Sovinci se tentokrát ponese v duchu gotiky a rané renesance. Doby, kdy žili Páni ze Sovince, zakladatelé hradu. V sobotu večer program vyvrcholí průvodem pana Voka ze Sovince s početnou družinou, rytířským turnajem a vše završí ohňová show.

OPAVSKO

Zábavu roztočí Hradecká pouť
KDY: sobota 24. června od 10 hodin
KDE: park u nádraží, Hradec nad Moravicí
PROČ PŘIJÍT: Pouťová zábava bude dopoledne patřit dětem, které se setkají s loutkovými kamarády Strašfuňákem a Funilkou. Odpoledne od 14 hodin vystoupí Miki Zábranský, Old Papas, ToPinQui, Abba Revival a od 20 do 22 hodin bude zábava pokračovat v režii DJ Thomase. Celý den budou v provozu pouťová atrakce a chybět nebude ani pestré občerstvení.

Klokočov ukáže život na vesnici
KDY: sobota 24. června od 13 hodin
KDE: Sokolovna Klokočov
PROČ PŘIJÍT: V místní vítkovské části bude mít hlavní slovo Den Klokočova a návštěvníkům nabídne štědrou porci zábavy. Zahájí ji vystoupení dětí z místní mateřinky a pokračovat bude mimo jiné promítáním filmů o Klokočovu, výstavou fotografií i artefaktů ze života na vesnici, ukázkou koňských postrojů v rámci 70. výročí chovu koní. Celý den bude ve znamení her pro děti, jízdou na dětském kolotoči, střelby z luku a vzduchovky, ražení mincí, prohlídky zemědělské techniky a projížďkami Konibudem po okolí. Přítomným bude k tomu vyhrávat cimbálová muzika a od 18 hodin se přidá skupina Desperádo.

ŠUMPERSKO, JESENICKO A OLOMOUC

Festival ŠPEK na vzduchu v Šumperku
KDY:
 pátek 23. června od 19 hodin
KDE: Pavlínin dvůr, Šumperk
ZA KOLIK: v předprodeji do 22. června 300 korun, později 370 korun, děti do 120 cm zdarma
PROČ PŘIJÍT: Letní festivalovou scénu v Šumperku zahájí ŠPEK na vzduchu. Pozvání do Šumperka na třetí ročník festivalu přijaly kapely UDG, Děda Mládek Illegal Band, Byt číslo 4 a zpěvák Ondřej Ruml. V případě oblíbených kapel UDG a Děda Mládek Band se navíc jedná o slavnostní show k úspěšným 25 letům na hudební scéně. Dá se proto očekávat nejedno překvapení. Podle jejich vlastních slov slibují „pořádné mejdlo“.

Olomouc (o)žije
KDY: sobota 24. června, 13-24 hodin
KDE: centrum Olomouce
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Největší hudební festival, jaký kdy Olomouc zažila. Ulice města opět zaplní hudba, neopakovatelná atmosféra a davy korzujících. Vystoupí přes stovku muzikantů a kapel, hrát se bude na mnoha místech v celém historickém centru už od jedné hodiny odpoledne až do noci. Program festivalu Olomouc (o)žije premiérově zve i na komunitní snídani na Horním náměstí (v 10 hodin).

90 let fotbalu v Bludově
KDY: 
sobota 24. června od 12 hodin
KDE: fotbalové hřiště Bludov
ZA KOLIK: odpoledne zdarma, na večerní koncerty 390 korun, v předprodeji 300 korun (v KD Bludov)
PROČ PŘIJÍT: Bludovští fotbalisté oslaví v sobotu devadesáté výročí od založení klubu. Program začne v pravé poledne na místním hřišti utkáním mládežnických kategorií. Od 13:30 hodin nastoupí A tým proti družstvu nazvanému Osobnosti dětem, po kterém bude následovat autogramiáda osobností českého fotbalu. Od 16 hodin pak nastoupí legendy Bludova proti staré gardě sousedního Postřelmova. Od 19:30 hodin naváže hudební večer, během něhož zahraje rocková kapela 4WD, po ní dnes už legendární Citron a na závěr The Reason.

Mikulovické dny 2023 s Hradišťanem a Kamilem Střihavkou
KDY: pátek 23. června od 18 hodin, sobota 24. června od 15 hodin
KDE: kostel sv. Mikuláše a areál za budovou obecního úřadu, Mikulovice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tradiční Mikulovické dny zahájí v pátek od 18 hodin koncert dua Olga Procházková a František Šmíd v kostele svatého Mikuláše a večer divadelní komedie Hodina duchů v podání Divadla Artur, a to pod širým nebem. V sobotu pokračuje program od 15 hodin v areálu za budovou obecního úřadu. O začátek se postarají děti z mateřských škol Široký Brod a Mikulovice. Následovat bude Jazz Band ze Základní umělecké školy ze Zlatých Hor, Bardejovští heligonkáři z partnerského slovenského Sveržova a potom už přijde na řadu Kamil Střihavka s kapelou Leaders! Vystřídají ho děti z místní základní školy a taneční vystoupení Yesdance. V půl osmé nastoupí na pódium hlavní hvězda programu – kapela Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou. V hudebním programu se potom ještě můžete těšit na revival Kabátu a Lucie, který proloží vystoupení žen z TJ Sokol Mikulovice a ohňová show Ilusias.

Benefiční Offšemrockfest
KDY: sobota 24. června od 13 hodin
KDE: areál fotbalového stadionu v Rudě nad Moravou
ZA KOLIK: 390 korun v předprodeji, 490 korun na místě, děti do 12 let v doprovodu zdarma
PROČ PŘIJÍT: V Rudě nad Moravou si v sobotu přijdou na své příznivci rocku a metalu a ještě přitom pomohou dobré věci. Offšemrockfest je totiž zároveň beneficí, jejíž výtěžek podpoří Staníčka Kouřila, který trpí Digeorgovým syndromem, což je genetická porucha, která se objevuje při narození nebo v raném dětství. Syndrom může způsobit srdeční vady, poněkud odlišné rysy obličeje a vývojová zpoždění. Na fotbalovém hřišti v Rudě od 13 hodin zahrají kapely Děděk, Sandonorico, Pororoca, Rockeři z druhého patra, Kapriola a slovenští Runner. V doprovodném programu se můžete těšit na ohňovou show Eques Tempus, seskok parašutistů nebo na stunt show Braaap Silesia.

NOVOJIČÍNSKO

Pivobraní
KDY: sobota 24. června, od 11 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Nový Jičín
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Festival zlatavého moku v centru Nového Jičína se koná již podeváté. Okolo tří desítek minipivovarů nabídne zhruba stovku piv, chybět nebude pestrý doprovodný program pro velké i malé návštěníky a hlavně skvělá muzika. Na pódiu se postupně od 11 hodin představí Šouflšou, Kapari, Hobití Noha, Status Q.CZ, Limetal, Buty, Mig 21 a Poletíme?

Den města Bílovec
KDY: sobota 24. června, od 14 hodin
KDE: Slezské náměstí, Bílovec
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Město Bílovec má připraveno pestrý program, který zahájí soubor Rozmarýnka, poté vystoupí děti ze základních škol, ZUŠ, DDM i gymnázia, představí se rovněž místní sportovci. Po ocenění bíloveckých občanů a vyhlášení vítězů Běhu do zámeckých schodů vystoupí Dolls In The Factory, Michal Hrůza a kapela Hrůzy, skupina Neminem a skupina Kapari. Na nádvoří zámku a v prostoru letního kina se odpoledne představí místní organizace, děti přivítají skákací hrad a klauny na volné noze. Otevřené budou věž kostela, muzeum, knihovna. V 15 hodin dojde za doprovodu Rozmarýnky k odhalení pamětní desky JUDr. Mořice svobodného pána Daublebského ze Sternecku na budově městského úřadu v ulici 17. listopadu.

Setkání Lukavců
KDY: sobota 24. června, od 10 hodin
KDE: hřiště, Lukavec u Fulneku
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Desáté setkání obcí s názvem Lukavec se tentokrát koná v Lukavci u Fulneku. Po zahájení jsou na řadě taneční vystoupení, Swingová partička a hudební vystoupení ZUŠ Fulnek. V 11 hodin začnou sportovní klání – fotbalový turnaj mužů, volejbalový turnaj žen, střelba ze vzduchovky, nohejbalový trunaj, hasičské dovednosti, Člověče, nezlob se a O nejsilnější Lukavec. K tomu bude od 15.30 do 17 hodin hrát kapela Alfa Band, od 19 hodin zahraje k tanci a poslechu kapela Retex.

OSTRAVA

Rozmarné slavnosti centrum Ostravy promění v Havaj
KDY:
sobota 24. června od 14 do 20 hodin
KDE: u řeky Ostravice, centrum Ostravy
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Rozmarné slavnosti řeky Ostravice opět nabídnou soutěž netradičních plavidel. A nejen to. Pro návštěvníky bude kromě tradičního klání ve splavení řeky připraven i další program, a to pro děti i dospělé na obou březích Ostravice. A samozřejmě široká nabídka slaných i sladkých dobrot a dobrého pití. „Nábřeží a náplavky řeky Ostravice se díky Rozmarným slavnostem promění v úseku od Hradní lávky po Most Miloše Sýkory v tropický ráj. Nebudou chybět zvučné rytmy, tropické koktejly, pestrý program pro celou rodinu, lehátka, palmy, deky i slunečníky,“ prozrazuje Marcela Mrózková Heříková, ředitelka CKV.

Fantastická Ostrava aneb Trojhalí opět otevře brány fantazie
KDY:
sobota 24. a neděle 25. června
KDE: Trojhalí Karolina, Ostrava
ZA KOLIK: předprodej 200 Kč, na místě 250 Kč
PROČ PŘIJÍT: Trojhalí se opět promění ve svět plný fantazie, který si budou moci dosyta užít všichni milovníci fantasy žánru, sci-fi, cosplaye i hororu. Budovy ostravského Trojhalí Karolina budou opět hostit festival Fantastická Ostrava, který opět nabídne program a zábavu jak pro rodiny s dětmi, tak jednotlivcům. Kromě uměleckých výstav nebudou chybět ani zábavné aktivity, workshopy a kurzy pod vedením zkušených lektorů věnované například steampunku či Harrymu Potterovi, ale třeba i šermu, tanci a přednáškám s hororovou tématikou. Nebudou chybět ani deskové hry a připravena bude i nová herní zóna. Část festivalu bude věnována současnému fenoménu cosplay. Pokud rádi tvoříte, můžete se zapojit s kostýmem do soutěží o zajímavé ceny, včetně postupu do mezinárodní cosplay soutěže, která proběhne ve Francii.

Ostravská Country Fontána
KDY:
24. června
KDE: Slezskoostravský hrad
ZA KOLIK: 349 Kč
PROČ PŘIJÍT: Jedná se o jeden z největších country festivalů s dlouholetou tradicí v České republice. Je přehlídkou českých hvězd country, folku a trampské muziky. Na festivalu vystoupí Tomáš Linka a Přímá linka, Hop Trop, Zelenáči, Epydemye, Tony Joch, Franta Kasl band a Vlasta Horváth s kapelou.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

FM City Fest
KDY: pátek 23. - sobota 24. června
KDE: Frýdek-Místek. areál textilky Slezan
ZA KOLIK: 799-2299 Kč
PROČ PŘIJÍT: Festival, který roztančí celé město. Taková je filozofie dvoudenního FM City Festu ve Frýdku-Místku. V pátek program slibuje třeba Horkýže Slíže, Vypsanou Fixu, Skyline, Mirai, Calina či Josefa Poláška na stand-up scéně. V sobotu zahrají Dubioza Kolektiv, Ewa Farna, Jaroslav Uhlíř, Pam Rabbit, Štěpán Kozub na stand-up scéně a další.

Dobové vojenské tábory
KDY: sobota 24. června, 10-22 hodin
KDE: Návsí, areál u kostela, Pod Výtopnou 190
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: 2. ročník výstavy dobových vojenských uniforem a vybavení. Mušketýři, Římané, 2. světová válka a další.

KARVINSKO

Přípravné utkání MFK Karviná - Podbrezová
KDY: pátek 23. června
KDE: Městský stadion Karviná
PROČ PŘIJÍT: Fotbalisty MFK Karviné čeká vybojovaný návrat do nejvyšší české fotbalové soutěže. Každé utkání v přípravě tak má svou váhu.

Film Orlová včera, dnes a zítra
KDY: sobota 24. června, 19 hodin
KDE: Orlová, dům kultury
ZA KOLIK: zdarma, místenky k dispozici na pokladně domu kultury
PROČ PŘIJÍT: Filmový dokument o historickém vývoji města. Cílem filmu bude seznámit občany města, žáky na základních školách v rámci výuky a návštěvníky města s historickým vývojem města, se současností, až po budoucnost.