Krmení ve tmě

Dvěma hráčům zavážeme oči a posadíme je proti sobě na podlahu na dosah ruky. Dáme oběma kousek rohlíku nebo pár kousků drobného ovoce a jeden pak začne krmit druhého.

Počítání ořechů

Hráč dostane mísu s vlašskými ořechy a má za úkol se zavázanýma očima tuto misku roztřídit na hromádky po dohodnutém počtu. Tuto činnost dělá přesně stanovený čas, třeba 3 minuty. Rozhodčí hry pak spočítá množství hromádek, kde byl dodržen stanovený počet.

Hraní si doma
Hraní si doma: Skvělou zábavu zvládnete díky běžným věcem, a ještě se nasmějete

Kolik takových hromádek hráč dokázal ve stanoveném čase udělat, tolik bodů získal pro družstvo.

50 slov

Mnohé děti mají stále menší slovní zásobu. Proto je třeba ji u nich rozšiřovat. K tomu pomáhá četba, ale i dobrá hra. Uspořádejte domácí soutěž, pozvěte kamarády a otestujte si, kdo napíše více podstatných jmen začínajících stejným písmenem.

První, kdo napsal 50 slov, to ohlásí nahlas. Ostatní hráči přeruší psaní. Za každé slovo se jim potom započítává jeden bod.

Tato hra není tak snadná, jak by se na první pohled zdálo. Proto počet slov zmenšíme u dětí mladšího věku na 30 nebo na 20. Jde i stanovit časový limit nebo třeba kategorii slov, například aby byla jmenována jenom města.

Střelnice

Potřebujeme kuličky a krabici od bot. V krabici, na její delší straně vystřihneme několik okének různé šířky. Nad širší napíšeme málo bodů, čím jsou užší, tím více (max. asi 5). Na takovouto střelnici hráči kutálejí kuličky.

Pokud trefí okénko, dostanou tolik kuliček, kolik slibuje číslo nad okénkem. Pokud netrefí žádné okénko, o kuličku přišli. Kdo ztratil všechny kuličky, vypadává ze hry.

Sbírání kuliček

Připravte si asi 20 kuliček a lahev s hrdlem jen o něco málo širším, než je průměr kuliček. Lahev předejte hráči a z ruky z výše prsou pusťte kuličky. Současně začněte stopovat čas.

I kytky z papíru babičku potěší
I kytky z papíru babičku potěší

Úkol hráče je jasný. Časomíra se zastaví, jakmile poslední kulička spadne na dno lahve.

Provázek z novin

Všichni hráči dostanou stejně velký kus papíru, třeba novin nebo papír o velikosti A4, klidně potištěný.

Jejich úkolem je v předem dohodnutém čase z něj natrhat co nejdelší pruh.

Čtěte celý seriál bez omezení. S předplatným Deník.cz získáte navíc výhodné benefity.

Autor: Adam Novák