BRUNTÁLSKO

Holki, oldies párty i vinyl burza v Krnově
KDY: sobota 14. října a neděle 15. října
KDE: Kofola Music Club, Krnov
ZA KOLIK: sobotní akce 399 Kč v předprodeji, 499 Kč na místě, nedělní burza 70 Kč
PROČ PŘIJÍT: Patřili jste na konci 90 let k fanouškům čtyř energických zpěvaček, které svou dívčí skupinu pojmenovali jednoduše Holki? Pak si je v sobotu můžete opět užít, a to na oldies párty v krnovském klubu, kam dorazí i tři její bývalé členky. Jejich koncert začíná v osm hodin. V neděli se v klubu od 13 do 16 hodin uskuteční vinyl burza vč. CD, MC, DVD, VHS a retro HI FI elektroniky 60 – 90 let komponentů a příslušenství. Rezervace míst na burze je nutná na m.hradecný@gmail.com, nebo telefonicky na 603 302 939. Vstupné pro veřejnost činí 70 Kč.

| Video: Youtube

Noční pozorování plazů
KDY: sobota 14. od 18 hodin do neděle 14. října 9 hodin
KDE: středisko volného času, Školní 2 Bruntál
ZA KOLIK: 290 Kč (platba na místě)
PROČ PŘIJÍT: Čekají vás noční hry a noční pozorování zvířat na stanici. Můžete se těšit na hry jako upíři, sardinky a noční stezku s úkoly mezi zvířaty. Nezapomeňte spací pytel, večeři, svačinu, oblečení na spaní, hygienické potřeby a přezůvky. Na večeři bude pizza. Platba v hotovosti v den konání.

Středověká tržnice na krnovském zámku
KDY: sobota 14. 10. od 10 do 17 hodin
KDE: Nádvoří krnovského zámku
VSTUPNÉ: 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Společenství severských pánů nabídne na krnovském zámku exkurzi do středověku. Na návštěvníky se těší hrnčířská, pekařská, košíkářská, kovářská i šperkařská dílna. Řemeslníci jak knihvazač, tkadlena, přadlena nebo zbrojíř budou v bezprostředním kontaktu s návštěvníky, aby jim vysvětlili, jak to ve středověku chodí. Zbrojíř jim vysvětlí, jaké zbraně způsobují sečné, bodné a tržné rány. Ranhojič zase ukáže, jak se z nich vyléčit. Středověkou atmosféru navodí olomoučtí kejklíři Cascabel, a dobovou hudbu doplní Calata z Ostravy. Na 13 hodin si střelmistr připravil ukázku palných zbraní. V 17 hodin program zakončí fireshow.

Bleší trh v Hasičárně
KDY: sobota 14. října od 8 do 12 hodin
KDE: Zahrádka pivovarské restaurace Hasičárna, Bruntál
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Prohledejte sklep, půdu, krabice s pozůstalostmi a přineste vše nepotřebné. Někomu splníte jeho sen a ještě utržíte nějakou kačku.

TIPY Z OLOMOUCKÉHO KRAJE

Šantovka slaví
KDY: sobota 14. října, 10-22 hodon
KDE: Galerie Šantovka a plocha před obchodním centrem (hudební program)
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Oslavy 10. narozenin Galerie Šantovka zvou na pestrý hudební program i spoustu atrakcí, vystoupení a nevšední zábavy. Na ploše před obchodním centrem zahrají mimo jiné Lake Malawi, Adam Mišík či kapela O5 a Radeček. K vidění tam bude i laser show, v pauzách to rozjede DJ a po celý den bude k dispozici Šantovka chill out zóna. Uvnitř nákupní galerie si bude možné užít simulátory dopravních letadel či F1, fashion & dance performance, akrobatická vystoupení, interaktivní hrací zónu či světelnou show.

Fashion charity Night v Resortu Sobotín
KDY:
 sobota 14. října od 17 hodinKDE: Resort SobotínZA KOLIK: 490 korun (v ceně welcome drink)PROČ PŘIJÍT: Přijďte do Sobotína na charitativní módní přehlídku, kterou vás jako moderátor provede Braňo Polák. Můžete se těšit na společenské a svatební šaty od Hanell Bridal, na trendy oblečení v duchu minimalismu od Contractor a v neposlední řadě i na kolekci Děti dětem. Dále se můžete těšit na vystoupení zpěvačky Valerie Kaňové. Veškerý výtěžek z módní přehlídky bude věnován Janu Kuňákovi.

Výlov Šumvaldského rybníka
KDY: pátek 13. - neděle 15. října
KDE: rybník v Šumvaldu u Uničova
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Podzimní výlov Šumvaldského rybníka zve na nevšední atmosféru, rybí speciality i bohatou rybí tombolu. Možnost zakoupení živých ryb (kapr, amur, sumec, štika, pstruh, tolstolobik). K poslechu bude hrát živá hudba Karamel Music.

Night Run
KDY: sobota 14. října, 14 – 21 hodin, start hlavního běhu 19:15
KDE: Smetanovy a Čechovy sady, Olomouc
ZA KOLIK: startovné: hlavní závod 700 korun, family run 300 korun
PROČ PŘIJÍT: Největší běžecká akce na Výstavišti Flora, které se každý rok účastní okolo dvou tisíc běžců. Olomouckými parky se od odpoledne až do noci poběží několik závodů: NN Night Run na 10 km, KPMG štafeta 2x5km, Avon běh za zdravá prsa na 5 km, dětské závody Kids Cup či nezávodní Nutrend Family Run. Čelovky na noční závod povinné!

OPAVSKO

Koncert na zámku
KDY: pátek 13. října od 19 hodin
KDE: Rytířský sál zámku, Kravaře
PROČ PŘIJÍT: Skupina Navarez nabídne posluchačům koncert, složený z písní Zuzany Navarové a kapel Nerez a KOA. Zájemcům je představí Libuše Jelénková, René Smolka, Jan West, Jakub Říčan a Martin Draslík.

Petrův zdar v soutěži
KDY: sobota 14. října od 7 do 13 hodin
KDE: rybník Kamenec, Dolní Benešov
ZA KOLIK: startovné 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Na břeh rybníka zasednou účastníci rybářských závodů, vyzbrojeni pruty i návnadami na mlsné ryby. Nejlepší účastníci mohou podle umístění počítat s finančními nebo věcnými cenami a pro všechny bude připravena tombola, kolo štěstí i důkladné občerstvení.

OSTRAVA

Veletrh úspor v Ostravě
KDY: pátek 13. a sobota 14. října, vždy od 9 hodin
KDE: Trojhalí Karolina, Ostrava
ZA KOLIK: 50 Kč, zlevněné 30 Kč
PROČ PŘIJÍT: Řešíte vysoké účty za energie? Přemýšlíte, čím topit? Chcete vyměnit topení za úspornější technologii? Bude řešením zateplení? Chcete fotovoltaiku? Uvažujete o rekonstrukci nebo stavbě domu? Potřebujete se zeptat a nechat si dobře poradit? Pak právě pro vás je určen druhý ročník veletrhu stavebnictví a vytápění - Veletrh úspor STAVBA, TEPLO, ENERGIE OSTRAVA. Připraven jen také bohatý přednáškový program.

Výstava ježků ve Staré aréně
KDY: sobota 14. října od 10 do 16 hodin
KDE: Stará aréna, Ostrava
ZA KOLIK: 60 Kč pro dospělé, 40 Kč pro děti
PROČ PŘIJÍT: Půjde již o druhou ostravskou mezinárodní výstava exotických ježků. K vidění bude mnoho krásných afrických ježků, které si budete moci pohladit a vyfotit. Můžete také hlasovat o ježka Sympaťáka nebo ochutnat točené pivo Ježek. Součástí výstavy budou i dvě přednášky o základech chovů ježka bělobřichého. Událost pořádá Chovná stanice Czechoslovak hedgehog, Stará aréna Ostrava a APH Database Slovakia – APHDS.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

Burger Street Festival Frýdek-Místek
KDY: pátek 13. až neděle 15. října, od 10 do 21 hodin
KDE: OC Frýda, Frýdek-Místek
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Festival u obchodního centra Frýda představuje skvělou možnost ochutnat nejlepší burgery všem, kteří žijí v podhůří Beskyd a nechce se jim cestovat do větších krajských měst. Na festivalu probíhají testovací jízdy nového Peugeot 408.

Beskyde, Beskyde, kdo po tobě 50 let ide?
KDY: pátek 13. až neděle 15. října od 9 do 17 hodin
KDE: Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
ZA KOLIK: 30 Kč
PROČ PŘIJÍT: Půlstoletí od vzniku největší české chráněné krajinné oblasti, CHKO Beskydy, připomenou v Muzeu Beskyd ve Frýdku-Místku touto výstavou. Pomocí prezentace aktuálních problémů ochrany přírody se návštěvníkům přiblíží, čemu se Správa CHKO věnuje, jaká jsou současná omezení, která pociťují jak obyvatelé, tak návštěvníci oblasti a jaký je přínos pro zachování místního přírodního a kulturního dědictví.

KARVINSKO

Prohlídky s průvodcem v kostele sv. Petra z Alkantary
KDY: pátek 13. až neděle 15. října od 10 do 17 hodin
KDE: šikmý kostel Sv. Petra z Alkantary, Karviná-Doly
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: V rámci prohlídky s výkladem se návštěvníci seznámí s historií zaniklého města Karviná a také s historií i současností pamětníka dávného města – kostela sv. Petra z Alkantary. Procházkou v interiéru kostela si pak budou moct vyzkoušet působení onoho zvláštního optického klamu.

Dýňobraní v Havířově
KDY: sobota 14. října od 14 hodin
KDE: Zahradnictví LAPY, U skleníků, Havířov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tak jako každý rok nebude chybět vyřezávání dýní, pro děti je připravena spousta nových her a aktivit. Budete si moci vyzkoušet, jak se ovládá takový bagr nebo jízdu na sekacím traktůrku. Pro dospělé je připraven svařák na zahřátí, občerstvení zajištěno (dýňová polévka, koláče, opékání buřtů).

Heimstaden Havířovská desítka
KDY: neděle 15. října od 8 hodin
KDE: Náměstí republiky, Havířov
PROČ PŘIJÍT: Běžecký závod v centru Havířova si získal oblibu v řadách široké veřejnosti, i letos se poběží několik běhů pro dospělé, rodiny s dětmi až po nejmladší závodníky. Hlavním závodem je běh na 10 km centrem Havířova (2 okruhy). Registrace probíhá na místě.

NOVOJIČÍNSKO

Obranářský speciál SKP Ostrava 2023
KDY: pátek 13. října a sobota 14. října
KDE: kynologický areál Radar, Studénka
PROČ PŘIJÍT: Sportovní klub Policie Ostrava, oddíl kynologie, pořádá již 29. ročník soutěže psovodů Policie ČR a dalších bezpečnostních sborů a ozbrojených sil. Slavnostní nástup a zahájení akce se uskuteční v pátek v 18.15 hodin, poté následují dvě disciplíny zadržení pachatele v noční době. Dopolední sobotní program začne v 8 hodin a jeho obsahem jsou soutěže s tématy poslušnost, přepadení při pochůzce, revíry v objektu a terénu. Dojde i na losování tomboly. Od 13 hodin čekají soutěžící i návštěvníky klání na téma likvidace výtržnosti, zadržení prchajícího pachatele, zadržení nebezpečného pachatele s protiútokem, blokace osoby. Večer bude vyhlášení výsledků soutěže a losování tomboly, akci zakončí společenský večer s hranickou skupinou Srdíčka.

O pohár SPT Profil Team
KDY: neděle 15. října, v 13 hodin
KDE: Plochá dráha, Kopřivnice
PROČ PŘIJÍT: Poslední závod letošní sezony na kopřivnickém ovále se blíží. Tentokrát se pojede o závod jednotlivců O Pohár SPT PROFIL Team. Na start se postaví zajímavá směsice českých, ale i zahraničních jezdců ať už z Polska, Slovenska a dalších. Kopřivnický závod je posledním v tomto roce v celé České republice. Závod startuje slavnostním nástupem v 13 hodin.