Hluk trápil obyvatele města hned na několika místech. Krnovští strážníci vyjížděli mimo jiné z 15. na 16. září ve 22.12 hodin i na Alšovu ulici, v 1.30 hodin do restaurace Kotelna na Opavské ulici. Policistům se ve všech případech podařilo hříšníky přivést k poslušnosti.

Vrátný firmy Dalkia hlásil na služebnu v pátek, že má u sebe muže, kterého někdo zmlátil. Když strážníci přijeli, napadený muž vypověděl, že ho před hernou Brooklyn napadli nějací mladíci, které nezná a pravděpodobně ani nejsou z Krnova. Protože muž potřeboval ošetření, převezli ho strážníci do nemocnice,“ sdělila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Jedenáctiletou školačku obtěžovala před supermarketem Hypernova skupinka třinácti až čtrnáctiletých výrostků. Chtěli po ní peníze. Otec dívky nahlásil skutečnost v pátek v 17.50 hodin. Strážníci se při pravidelných obchůzkách na tento problém obzvláště zaměří.

„Tři volně pobíhající psi naháněli hrůzu v pátek po deváté hodině ráno obyvatelům Vrchlického ulice. Přivolaní strážníci jednoho psa odchytili, pro další dva si na jejich upozornění došli jejich majitelé. Věc byla tentokrát řešena pouze domluvou,“ popsala další ze zásahů Dita Círová.

Dva mladí kluci rozbili ve stejný den ve 2.05 hodin ráno výlohu trafiky pod podloubím na Zámeckém náměstí. Policistům však unikli. Případ převzala státní policie.

O den dříve přišel na služebnu devítiletý chlapec s tvrzením, že jej cestou ze školy pronásleduje neznámý černý pes a on se ho bojí. Zvíře skončilo v útulku. Peruánští naháči pobíhali volně v pěší zóně na Zámeckém náměstí 10. září. „Protože jejich majitelku strážníci již několikrát upozorňovali na to, že nesmí nechávat psy, kteří nemají identifikační známku a jsou bez náhubku, aby se sami pohybovali po městě, předali oznámení o podezření z přestupku komisi pro projednávání přestupků radnice,“ dodala mluvčí.