„Z hosta se vyklubal místní bezdomovec, který se rozhodl přespat na schodech restaurace,“ řekla mluvčí tamní radnice Dita Círová. Strážníci muže vykázali zpět na ulici.

Na opilé sousedy si stěžovala na služebně policistů ve stejný den odpoledne obyvatelka bytového domu na Svatováclavské ulici. Zpití výlupci rozmlátili sklo vchodových dveří. „Na místě strážníci zastihli čtyři podnapilé osoby, tři muže a jednu ženu, z nichž pouze jedna měla v domě trvalý pobyt. Od sousedů se následně dozvěděli, že s těmito lidmi mají ustavičné trápení, protože jsou věčně opilí a velmi hluční,“ podotknula k případu Dita Círová. Dlouhodobý problém čeká dohra u přestupkové komise městského úřadu.

„Tři muži mě napadli před chvílí, šli směrem k restauraci U Švejka,“ postěžoval si motohlídce chodec nacházející se 11. ledna ve 22 hodin na Bruntálské ulici. Policisté výrostky ve věku okolo osmnácti let zastihli opodál. Žádali po nich vysvětlení. „To znělo, že muž naopak napadl je a oni se jen bránili. Všichni účastníci konfliktu byli přiopilí, ošetření odmítli a po dohodě dále nechtěli incident řešit,“ popsala opilecký opar dané chvíle Dita Círová.

Jak již Deník informoval, neznámý poberta 9. ledna sebral z pultu večerky na Dobrovského ulici pokladnu s jednadvaceti tisíci korunami. Strážníci po získání popisu propátrali ulice Opavská, Sovova, U Lazebníka, pomáhali i policejnímu psovodovi. I když se spolu se státními kolegy velmi snažili, lapka zmizel téměř beze stopy.

„Na psy, kteří bránili roznašeči letáků, aby se dostal k poštovním schránkám domů na ulici Úvoz v Kostelci, byli strážníci upozorněni v úterý 8. ledna v 19.20 hodin. Když hlídka zjistila, že psi patří ženě z ulice Dolní, které utekli z kotce při krmení, pomohli jí psy chytit a zavřít do kotce,“ upozornila na kuriózní výjezd krnovských městských policistů mluvčí.