Počet krádeží se značně navýšil. Dvojice žen se vydala minulou neděli hodinu po poledni krást do Kauflandu. Osmnáctiletá straka nakradla zboží za 151 korun. Druhá zase za 755 korun. První dostala pětistovku pokuty, druhá tisícikorunu. „Ženy měly zájem především o kosmetiku, ale našly se u nich také například papuče,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

O dva dny dříve se na stejném místě chystala uzmout alkohol, sladkosti a kosmetiku dohromady za 793 korun další žena. Lup špatně ukryla, proto ji čekalo tisíc korun pokuty.

Ve zloději oblíbené prodejně kradla ve stejný den další osoba něžného pohlaví. Dvacetiletá zlodějka šla pro různé druhy salámů a další zboží za celkem 436 korun. Když byla na odchodu, všechno prasklo. Také ona musela zaplatit tisícikorunu na pokutě. „Pokus o krádež v Kauflandu strážníci řešili ve čtvrtek kolem 19 hodiny. Tentokrát se nezaplacené věci našly u dvou žen ročníků 1985 a 1986. Jedna si nabrala zboží za 515 korun a druhá za 693 korun, v obou případech šlo o alkohol, potraviny a kosmetiku. Každá na místě zaplatila pokutu ve výši jednoho tisíce korun,“ informoval Jiří Ondrášek.

Mermomocnit tovar se snažila ve středu v 9.20 hodin v prodejně Karin šestapadesátiletá dáma. Zachtělo se jí maličkosti za 24 korun. Také na ni čekala pokuta ve výši dvou stokorun.