Rekordmanem, který se snažil odnést pod bundou čtrnáct čokolád a další věci v celkové hodnotě 1259 korun, ale odhalili. „Vzhledem k hodnotě zboží, která přesáhla maximální výši na místě uložené pokuty, strážníci věc postoupili přestupkové komisi,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Maso, sýry a další zboží celkemza 566 korun chtěla vynést bez zaplacení šestapadesátiletá žena, která nakonec musela zaplatit policistům pět set korun pokuty. Dvacetiletá žena se zase chtěla zmocnit kosmetiky i dalších věcí za 697 korun. Strážníci ji potrestali tisícikorunovou pokutou. Kosmetiky za 195 korun se zachtělo rovněž zadarmo čtrnáctiletému hochovi, jehož policisté předali příbuzným a o jeho chování informovali sociální pracovníky.

Ještě mladší straka se vyklubala z teprve osmileté dívčiny. Ta zatoužila po sladkostech za 244 korun. Strážníci ji předali rodičům a s jejím chováním obeznámili pracovníky odboru sociálních věcí. „Na stejném místě se zaměřil šestnáctiletý mladík na kosmetiku a potraviny celkem za 608 korun, byl přistižen a strážníkům na místě zaplatil pětisetkorunovou pokutu,“ uvedl Ondrášek.

Další lidé se snažili „za pět prstů“ získat další kosmetiku, CD, DVD nosiče i spotřební zboží. „Muž ročníku 1976 měl zálusk na dvě láhve vodky za 280 korun, pokuta je ve výši pěti set korun,“ dodal tiskový mluvčí.