Vše začalo tím, že dva muže s nejistou chůzí pod vlivem alkoholu zahlédla hlídka krnovských strážníků. Hoši si vykračovali po Revoluční ulici u prodejny Zbraně Tobiášek, ale netropili žádné nepřístojnosti. Strážníci je nechali jít, ale pak u Dalkie zahlédli své státní kolegy. „Policisté strážníkům sdělili, že před chvílí došlo k vloupání do dvora rodinného domu a mají ho na svědomí dva muži,“ řekla Dita Círová, mluvčí krnovské radnice.

Popis se shodoval s vizáží opilců, které strážníci spatřili, tak se pro ně vydali. „Muže zadrželi, zjistili jejich totožnost, odvezli na místo činu a předali Policii ČR. Po příjezdu policejního psovoda se jeden pokusil o útěk, který mu nevyšel,“ informovala Dita Círová.

Ukázalo se, že muži společně násilně otevřeli bránu do dvora rodinného domu nalezenou lopatou. Násadou koštěte se pokusili vypáčit uzamčené dveře do chodby domu. „To se jim nepodařilo, tak vytlačili okno v přízemí. Uvnitř se pokusili vyrazit uzamčené dveře cestovní kanceláře, ale byli vyrušeni majitelkou. Utekli do sklepa, přistavili si ke sklepnímu oknu plastovou zahradní židli a vylezli ven,“ dodala Círová.