Zaparkoval na náměstí Minoritů ve svém favoritu a vydal se na nedalekou poštu pro každoměsíční rentu ve výši deseti tisíc korun. Poté nasedl zpět za volant škodovky a chystal se na cestu k domovu. V tu chvíli mu na okénko zaklepal jemu zcela neznámý muž.

„Důvěřivého důchodce se zeptal, zda nechce koupit holící strojek za čtyři sta korun. Majitel auta skutečně svolil a zaplatil za strojek požadovanou částku. Pachatel ale při placení uviděl v majitelově peněžence částku deseti tisíc a začal mu hned nabízet další věci k prodeji,“ řekla mluvčí bruntálské policie Lucie Zgarbová.

Senior se ale rozhodnul, že už nic jiného nechce, a že už nemá žádné peníze. Muž mu v momentě hrábnul do peněženky pro sedm tisícovek. „Peněz máš dost,“ opáčil drzý zloděj stařečkovi a zmizel. Ztráty si ale okradený všimnul až doma, odkud zavolal na policii. Ve stejném městě už podobný typ trestné činnosti řešili. Rovněž tehdy se jednalo o prodej zboží přes okénko osobního automobilu, kdy řidič přišel o hotovost.

„Důrazně na tuto krádež upozorňujeme a vyzýváme především starší občany ke zvýšené opatrnosti. Rozhodně také nedoporučujeme navazovat s pouličními a podomními prodejci jakýkoliv kontakt,“ varovala veřejnost Lucie Zgarbová a dodala: „K dané události i případným jiným obdobným krádežím přijmeme rádi informace na každé policejní služebně nebo je možné se obrátit na linku 158. V okrádání seniorů spatřujeme vysokou společenskou nebezpečnost.“