Obžalovaný v té době zastupoval synovu firmu, která se zajímala o praní špinavého prádla. Na tuto službu vypsala krnovská nemocnice výběrové řízení. Čtyřletá zakázka za bezmála 16 miliónů korun byla důvodem, proč si syn obžalovaného domluvil v krnovské nemocnici schůzku s jedním z náměstků. Na schůzku o cenové nabídce a upřesnění technických dat se nemohl dostavit osobně kvůli časovému vytížení, a tak poslal svého otce.

„Obžalovaný chtěl, abych zhodnotil jejich cenovou nabídku. Řekl jsem mu, že mi to z mé pozice nepřísluší. Po upřesnění několika dat se rozloučil a odešel. Že mi v kanceláři na stole nechal ležet složku jsem s všimnul o několik minut později,“ popsal situaci náměstek. Ve složce byla nabídka a mezi listy také obálka s penězi. „Mohl jsem si o situaci myslet jediné, že se mně právě někdo pokusil podplatit,“ řekl před soudem náměstek, který o situaci neprodleně informoval svoji manželku, vedení nemocnice a přizval k sobě do kanceláře kolegyni s níž obsah složky zapečetil ve velké obálce. Poté se snažil kontaktovat podnikatele, ale ten mu telefon nezvedal.

„Zavolal jsem tady našemu právníkovi a ten mi řekl, abych celou situaci oznámil policii. To jsem také udělal. Obžalovaný se mi ozval až během víkendu, zda jsem si jejich nabídku přečetl. Řekl jsem, že na to nebyl čas,“ dodal náměstek. Podnikatel tvrdí, že jde o omyl. Peníze chtěl použít k zakoupení vánočních dárků. „Vím, že je to nepříjemná situace, ale věřím, že se mi ji podaří vysvětlit. Měl jsem v obálce větší obnos peněz, jelikož jsem chtěl koupit dražší dárek své paní k vánocům. Obálku jsem nosil u sebe v kufříku a ta se mi po jednání v Krnově ztratila. Informoval jsem o tom jednoho ze svých obchodních partnerů a i se sekretářkou v práci jsme obálku hledali. Párkrát se mi stalo, že jsem něco ztratil a pak zase našel. Až když mi volala policie z Krnova, došlo mi, co se vlastně stalo,“ uvedl podnikatel, který se zároveň náměstkovi omluvil za nepříjemnosti způsobené touto událostí.

Obálka se podle obžalovaného dostala do složky, když mu do kufříku ukládala jeho žena svačinu. Ta toto potvrdila i před soudem. „Dávala jsem muži do kufříku svačinu. Je diabetik a potřebuje mít jídlo vždy u sebe. No a když jsem zvedla složky tak z nich sjela obálka zřejmě s penězi. Tak jsem ji strčila do jedné z nich, aby muž peníze někde nevytratil,“ popsala událost žena.

O tom, zda se jednalo o skutečný omyl anebo uplácení bude soud rozhodovat u hlavního líčení v červnu, kde budou předvoláni další důležití svědci.