K závažnému kriminálnímu deliktu se odhodlal mladý pachatel za bílého dne, navíc přímo u školy. Jeho zisk byl mizivý, přesto na starou ženu vyrukoval hrubou silou. Výrostek strčil seniorku nečekaně zezadu takovou silou, až spadla na zem na ruce. Následně jí vyrval z ruky koženou tašku, se kterou v momentu zmizel. Babička v ní měla 109 korun v hotovosti, občanský průkaz, doklady a klíče od bytu. Lupič jí přivodil oděrky na pravé ruce a zlomeninu dvou prstů na ruce levé. Zbitou musel převést sanitní vůz rychlé záchranné služby k ošetření do nemocnice. Poté se žena léčila ještě také doma.

Případ převzali bruntálští kriminalisté. „Pachatel byl asi ve věku mezi 16 a 17 lety, vysoký kolem 170 centimetrů, štíhlé postavy, měl tmavé rovné krátké vlasy a na sobě obnošený tmavý oděv: černý krátký kabát, černé kalhoty a černou kšiltovku s červeným úzkým páskem vepředu,“ popsala agresivního jedince mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová. Podle jejího vyjádření šlo o vážný trestný čin.

„Prosíme občany, kteří by k události či pachateli mohli poskytnout jakoukoli informaci, aby kontaktovali linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu,“ vyzvala Lucie Zgarbová.

Během vyšetřování vyšlo najevo, že se bezprostředně po útoku na místě činu nacházela svědkyně. Ta se jako první sklonila k vystrašené a zbité důchodkyni. Šlo o osobu ženského pohlaví ve věku okolo čtyřiceti let. Měla střední postavu, vysoká byla asi 165 centimetrů. Měla blond rovné vlasy dlouhé až k pasu stažené do culíku, ofinu nad obočí a byla bez brýlí. Na sobě měla šedou vestu, rifle a černou kabelku.

„Její svědectví je důležité pro další vyšetřování, a proto ji žádáme o spolupráci. Kontaktovat může stejně jako případní jiní svědci linku 158 či přímo v pracovní době Službu kriminální policie a vyšetřování na telefonu 974 731 320,“ požádala dotyčnou osobu o spolupráci Lucie Zgarbová.