Hned v pondělí o půl jedné ráno vyjeli k jedné z rodin, obývající byt na Pěší ulici v západní zóně. Tam se nesnesitelně hlasitě bavila partička při oslavě. „Nájemníci hlučné domácnosti byli značně podnapilí a domluva s nimi prakticky nebyla možná, takže se budou muset zpovídat přestupkové komisi,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Týž den dopoledne se vydal jednačtyřicetiletý zloděj krást do Kauflandu. Zachtělo se mu zboží za sedmdesát korun. Namísto toho zaplatil zasahujícím policistům dvě stě korun pokuty.

O den později rozbíjeli z nepochopitelných pohnutek osmnáctiletý hoch a jeho dvanáctiletá kamarádka luxfery v budově na Pionýrské ulici. Začínající vandaly nachytali strážníci, kteří napařili výtečníkovi pětistovku pokuty a počínání mladé dívenky oznámili doma její matce.

„Další pokus o krádež v Kauflandu strážníci řešili ve středu 1. srpna. „Nákup“ za 116 korun, obsahující maso, uzeniny i pečivo, si mladík ročník 1987 nacpal do batohu a prošel pokladnami, jenže vzápětí byl zadržen. Strážníci mu uložili zaplatit tisíc korun pokuty,“ popsal další z případů Jiří Ondrášek.

Do akce se vydali městští policisté i v sobotu, a to na žádost svých státních kolegů. Vyjeli do baru na sídlišti Dolní. „Skupinka hostů odmítala restauraci po nočním provozu opustit. Městští policisté ve spolupráci se svými státními kolegy nakonec hosty z baru vykázali,“ vysvětlil situaci Jiří Ondrášek.

Ve stejný den ještě museli usměrnit duo dvacetiletých rádoby zálesáků, kteří si rozdělali oheň na soukromém pozemku za lomem. Přitom si tam notně přihýbali alkoholu. Hlídka strážníků je zanedlouho po oznámení situace svědkem nalezla a donutila je plameny uhasit. Hoši se museli sebrat a odejít jinam.