Státní zástupkyně muže obžalovala z trestného činu znásilnění, kterého se měl dopustit přibližně před rokem před restaurací v Linhartovech. Tam měl v podnapilém stavu využít toho, že se jeho bývalá přítelkyně není schopna v důsledku silné opilosti bránit a projevit svůj nesouhlas. Před přihlížejícími svědky jí vysvlékl tričko, strhal z ní spodní prádlo a souložil s ní. Zvrhlému chlípníkovi nevadilo, že si jeho vynucené hrátky nahrávají a fotí ostatní návštěvníci restaurace na mobilní telefony. Dokonce je odháněl ranami pásku ze svých kalhot.

Poškozená žena šla případ oznámit na policii. Pouhý přestupek byl ale překvalifikován na trestný čin znásilnění. Vítězslavu Š. tak hrozí za znásilnění dva až osm let odnětí svobody. Chování obžalovaného, který se v minulém roce na poslední hlavní líčení do Krnova, kde bylo trestní oddělení zrušeno, nedostavil a místo toho si zašel k zubaři, znepokojilo všechny účastníky líčení.

Zítra snad soudní senát, státní zástupkyně, soudní znalkyně a svědci s veřejností čekat na obžalovaného muset nebudou. Pokud by se obžalovaný nedostavil ani na odročené hlavní líčení, tak může být dle našich informací na další líčení předveden policisty.

 

O případu jsme vás informovali ZDE.