Oslavy Nového roku 2007 se vymkly skupince mladých lidí holdujících omamným látkám. Přátelé se sešli u stolu v krnovské restauraci U zvonečků. Tam, ale došlo ke slovní rozepři mezi Darinou P. a Ivanem. P. Mladík dívce vyčetl, že se na Silvestra rozešla se svým přítelem, jeho kamarádem. Dle svědků ji vulgárně nadával. Dívka měla vyzvat muže, aby s ní šel před restauraci.

„Vypadalo to, jako že s nim chce jít ven na férovku,“ popsal to jeden ze svědků. Obžalovaná dívka se s tímto tvrzením neztotožnila. „Chtěla jsem si to jít s ním ven v klidu vyříkat. Aby mi nedělal ostudu v hospodě. Venku do mě ale začal žduchat a bít mě pěstmi. Tak jsem se jen bránila, jak se dalo. Opravdu nevím, kolikrát a kam jsem ho udeřila,“ uvedla obžalovaná.

Poškozený, který byl několik týdnů v nemocnici a poté v domácím léčení si na nic nepamatuje. „Nepamatuji si ani novoroční přípitek. Vše co k případu vím, jsem se doslechl až od matky v nemocnici a od policistů. K náhradě škody se nepřipojuji,“ sdělil muž, který údajně kvůli následkům musel po týdnu práce opět nastoupit na nemocenskou. „Třesou se mi ruce, mívám mdloby a jsem jako zpomalený film,“ odpověděl muž na otázku, jak se následky projevují.

U soudu vypovídal i číšník. „Když vešel jeden host do restaurace, tak jsem viděl, jak ten mladík bije přede dveřmi tu dívku. Vyběhl jsem ven a pár vteřin se díval na potyčku. Ten kluk ji bil surově hlavou o chodník. Odtrhl jsem ho ani nevím jak, a dal jsem mu facku. Řekl jsem mu, že u nás holky nikdo bít nebude. On odešel. Dívka si šla umýt krev do restaurace. Zda byla její, nevím. Pak jsem ji už nesledoval,“ vypověděl číšník.

Mladý muž odešel jen několik desítek metrů a našli jej ležet u krnovské prodejny Zver-ex. Znalec téměř vyloučil, že by k vážnému poranění muže došlo pádem na chodník, či pádem na patník. „Dle mého názoru by při takovémto pádu bylo v místě, kde došlo ke krvácení do mozku, viditelné i povrchové poranění. Nelze však vyloučit ani tuto možnost. Znám však nejeden případ, kdy poraněná osoba odešla stejně jako v tomto případě s krvácením do mozku větší vzdálenost,“ vysvětlil soudu znalec oboru neurochirurgie.

Předseda senátu přečetl i znalecké posudky z oboru psychologie a psychiatrie. Obžalovaná má dle nich vysoký sklon k sebepoškozování. Je si však vědoma svého chování a to i pod vlivem alkoholu a omamných látek. Obžalovaná tyto posudky potvrdila svým nedávným činem, kdy jen se štěstím přežila pád ze čtvrtého patra panelového domu. Následně se však podrobila těžkým operacím a nejsou u ní vyloučeny také trvalé následky. Od doby svého úrazu si začala více vážit života. Vrátila se ke své matce, abstinuje a začala studovat. K přitěžujícím okolnostem patří ale to, že je v podmínce. Předseda senátu odročil hlavní líčení až na listopad.

„Musíme předvolat další svědky, a to bývalého přítele obžalované. Svědčit musí také žena, která našla na chodníku ležet bezvládně poškozeného a není vyloučena účast dalších soudních znalců,“ zakončil líčení Lumír Čablík, předseda senátu.